Štvrtok 23.05.2024
Dnes má meniny 
Želmíra
°C
09.12.2020 07:45

Výzva na Rozvoj energetických služieb na regionálnej a miestnej úrovni


Ilustračná snímka.


Výzva na predkladanie žiadostí o NFP na energetický audit a prípravu projektu garantovanej energetickej služby.


Výzva (OPKZP-PO4-SC441-2019-53 - Výzva zameraná na Rozvoj energetických služieb na regionálnej a miestnej úrovni) je určená pre subjekty ústrednej správy a subjekty územnej samosprávy, ktoré jej pomocou môžu získať nenávratný finančný príspevok (NFP) na účelový energetický audit a na projektovú podporu k jeho zabezpečeniu a k verejnému obstarávaniu na výber poskytovateľa garantovaných energetických služieb (ďalej GES).

Chýbajúci alebo nekvalitný energetický audit je jedným z najčastejších dôvodov zamietnutia žiadostí o nenávratný finančný prostriedok pri výzvach vyhlásených v rámci Operačného programu Kvalita životného prostredia. Kvalitne uskutočnený energetický audit je tiež podmienkou pre neskoršiu úspešnú realizáciu obnovy verejných budov alebo systémov verejného osvetlenia formou GES.

Pomocou tejto výzvy je možné získať energetický audit pri hradení až 95 % nákladov formou nenávratného finančného príspevku a to až do výšky 200 000 eur. Uzávierka aktuálneho hodnotiaceho kola je 31.1. 2021 a prípadné ďalšie hodnotiace kolá sa budú uzatvárať v intervale každých 3 mesiacov. Mestá a obce tak majú vďaka tejto výzve možnosť urobiť prvý nevyhnutný krok k obnove verejných budov alebo systémov verejného osvetlenia, ktorých rekonštrukcia následne môže byť hradená formou GES.

Bližšie informácie o aktuálnej výzve sú k dispozícii TU

Bližšie informácie o garantovanej energetickej službe sú k dispozícii TU

Autor: (ZMOS)


komentáre
SHOW ALL
podobné
11.08.2020
Mesto dostane príspevok 81 320 eur na energetický audit 15 budov
Mesto Trenčín dostane prostredníctvom Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry nenávratný finančný príspevok vo výške 81 320 eur na energetický audit 15 budov. Informovala o tom hovorkyňa mesta Erika Ságová.
viac
02.11.2020
ZMOS je skôr za to, aby druhé kolo celoplošného testovania nebolo
Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) je skôr za to, aby sa na Slovensku druhé kolo celoplošného testovania ľudí na ochorenie COVID-19 už nerealizovalo.
viac
04.12.2020
Ešte v lete zamrzli výzvy pre materské školy
Združenie miest a obcí Slovenska je znepokojené tým, že už v lete mala byť zverejnená výzva na budovanie a rozširovanie kapacít materských škôl. Napriek novej úlohe v podobe zavedenia povinnej predškolskej dochádzky päťročných detí v materských školách zostávajú samosprávy bez finančnej pomoci.
viac
19.02.2021
ZMOS sa cez Kežmarok sústredil na konkrétne Smart riešenia
Združenie miest a obcí Slovenska pokračuje v podujatiach v regiónoch. Včera, formou online boli predstavené konkrétne Smart riešenia so zaujímavými príkladmi z mesta Kežmarok. Sú užitočné, osvedčili sa, môžu byť inšpiráciou pre ďalšie mestá a obce.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %