Piatok 03.07.2020
Dnes má meniny 
Miloslav
°C
04.02.2016 08:00

Výzva na získanie dotácie pre kultúru v bratislavskej župe


Čerpanie dotácií na kultúru v Bratislave prešlo zmenami. (Foto: Pixabay.com)


BSK aj v roku 2016 plánuje podporiť kultúru v kraji Regionálnou dotačnou schémou na podporu kultúry, ktorá vychádza zo schválenej stratégie rozvoja kultúry v Bratislavskom samosprávnom kraji 2015 - 2020.


„Takýto kultúrny mechanizmus je prelomový a dosahuje úroveň modelov kultúrnych veľmocí ako je napríklad Rakúsko, Nemecko, kde je zvykom budovať a podporovať kultúru,“ vyjadril sa župan Pavol Frešo. Regionálna dotačná schéma je historicky prvá samostatná dotačná schéma na podporu kultúry na princípe nezávislého odborného rozhodovania na Slovensku. Je to spôsob kultúrnych dotácií, ktorými bratislavská župa podporuje živú kultúru v rôznych oblastiach. Na to, čo župa podporí, má veľký vplyv rozhodnutie nezávislej komisie zloženej zo špičkových kultúrnych pracovníkov a nezávislých kultúrnych osobností. V roku 2015 bolo tohto programu podporených 115 projektov v celkovej sume 400 000 eur. Bratislavská regionálna dotačná schéma na podporu kultúry pokračuje aj v tomto roku, a to druhou výzvou, ktorú Bratislavský samosprávny kraj vyhlásil 30. 11. 2015.

Výzva z Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy na podporu kultúry na rok 2016 teda stále beží a termín uzávierky podávania žiadostí so všetkými prílohami je 1. február 2016. Platná bude len tá žiadosť, ktorá bude registrovaná v elektronickom informačnom systéme zverejnenom na stránke BSK a zároveň fyzicky doručená na podateľňu v stanovenom termíne. Žiadosti bude opäť posudzovať nezávislá deväťčlenná rada BSK pre kultúru a umenie, ktorá bola nominovaná na dva roky, do ktorej budú nominovaní ďalší deviati hodnotitelia, aby každú žiadosť hodnotili dvaja ľudia. Informácie týkajúce sa Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy ako aj výzvy na predkladanie žiadostí sú dostupné na web stránke Bratislavského samosprávneho kraja.

 

 

Autor: (ts-bsk)


komentáre
SHOW ALL
podobné
26.06.2020
Envirorezort plánuje monitoring veľkých šeliem
Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR pod vedením Jána Budaja plánuje registráciu a monitorovanie veľkých šeliem, ktoré stratia plachosť a budú prejavovať synantropné správanie.
viac
26.06.2020
Mesto Myjava pristúpilo k viacerým ekonomickým opatreniam
Mesto Myjava pristúpilo k viacerým ekonomickým opatreniam, aby eliminovalo následky spôsobené opatreniami proti šíreniu nového koronavírusu.
viac
26.06.2020
Obyvatelia navrhnú názov česko-slovenskej lávky
Slovenské Kopčany a české Mikulčice spája od októbra minulého roka nový cyklistický most. Stavba svojou unikátnosťou zaujala aj komisiu v súťaži Stavba roka 2019. O jej oficiálnom názve rozhodnú občania.
viac
27.06.2020
Mesto Hlohovec upravilo tohtoročný rozpočet
O sumu 551 266 euro v príjmovej časti a o 608 305 eur vo výdavkovej časti bude znížený tohtoročný rozpočet mesta Hlohovec.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.02 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.25 %