Pondelok 26.10.2020
Dnes má meniny 
Demeter
°C
10.09.2020 12:10

Vzácne čriepky problémov bude treba poskladať a riešiť


Snímka zo stretnutia.


V rámci svojich pracovných ciest po slovenských regiónoch navštívil predseda Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) Branislav Tréger v spoločnosti starostu košickej mestskej časti Juh Jaroslava Hlinku a ústredného riaditeľa Kancelárie ZMOS Michala Kaliňáka mesto Košice.


V priestoroch tamojšieho magistrátu ich v stredu 9. septembra 2020 prijal primátor Košíc Jaroslav Polaček, s ktorým absolvovali viac ako hodinovú debatu na viaceré aktuálne témy. Išlo o pokračovanie dialógu medzi predsedom ZMOS a primátorom Košíc, ktorý začali ešte v úvode tohto roka.

„Veľmi otvorene sme hovorili o zmenách, ktorými ZMOS prešiel v ostatnom čase. Pána primátora sme informovali o našich najvýznamnejších aktivitách i o plánoch do najbližšieho obdobia. Odovzdali sme mu tiež správu o činnosti ZMOS, ktorá bude predložená na našom najbližšom sneme,“ priblížil predseda ZMOS Branislav Tréger.

Témami stretnutia bola aj problematika miestnych komunikácií i mestskej autobusovej dopravy. „Hovorili sme aj o majetkovo – právnych vzťahoch, ktorí sú veľmi problematické. Čo sa týka zriaďovateľskej pôsobnosti škôl, tak Košice sú v tomto veľmi špecifické, pretože sú zriaďovateľom viac ako 250 škôl a školských zariadení. Dostali sme sa aj k debate o štatúte mesta i zákone o meste Košice ako metropole Slovenska,“ priblížil Branislav Tréger, podľa ktorého slov bolo stretnutie, na časti ktorého sa zúčastnil aj Jaroslav Hlinka, starosta mestskej časti Juh a poslanec košického mestského zastupiteľstva, veľmi prospešné. „Veľmi vzácne čriepky problémov, ktoré sme v Košiciach nazbierali, bude treba poskladať. Spolu so samosprávou sa ich budeme snažiť riešiť a nastolovať pri rokovaniach so zástupcami jednotlivých štátnych inštitúcií,“ ozrejmil predseda ZMOS Branislav Tréger.

Autor: (ZMOS)


komentáre
SHOW ALL
podobné
10.09.2019
Predseda ZMOS sa listom obrátil na poslancov parlamentu pôsobiacich v samospráve
Predseda Združenia miest a obcí Slovenska Branislav Tréger sa listom obrátil na členov parlamentu, ktorí pôsobili, alebo pôsobia v samospráve. Dôvodom je novela zákona o dani z príjmu a fakt, že na základe svojho pôsobenia v samospráve veľmi dobre vedia, čo sa môže diať.
viac
11.09.2020
ZMOS skúma vybrané parametre bezpečnej samosprávy
Združenie miest a obcí Slovenska realizuje ďalší prieskum. Aktuálne sa sústredilo na vybrané parametre bezpečnej samosprávy.
viac
18.09.2020
Predseda ZMOS s poľnohospodármi a potravinármi
Predseda Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) Branislav Tréger prijal pozvanie liptovských poľnohospodárov a potravinárov a zúčastnil sa valného zhromaždenia Liptovskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (LPPK). Uskutočnilo sa vo štvrtok 17. septembra 2020 v Demänovskej doline.
viac
23.10.2020
Predseda ZMOS: Opatrenia k pilotnej fáze robili samosprávy za pochodu
Všetky opatrenia k pilotnej fáze celoplošného testovania na COVID-19 robili samosprávy za pochodu a v krátkom čase. Po stretnutí s dolnokubínskym primátorom Jánom Prílepkom na to poukázal predseda Združenia miesta a obcí Slovenska (ZMOS) Branislav Tréger.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.91 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.86 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.23 %