Nedeľa 10.12.2023
Dnes má meniny 
Radúz
°C
23.09.2023 09:55

Vznikol Klub riaditeľov základných škôl v okrese Trnava


Ilustračná snímka (TASR)


Zástupcovia 26 základných škôl (ZŠ) trnavského regiónu založili na stretnutí Regionálneho centra podpory učiteľov (RCPU) nový Klub riaditeľov základných škôl v okrese Trnava. Klub povedie riaditeľka Súkromnej základnej školy BESST Eva Polláková, informovala o tom Katarína Kissová z centra.


"Už po prvých stretnutiach a predstavení RCPU v minulom školskom roku sme zachytili záujem o podporu samotných riaditeľov. Mali túžbu stretávať sa, navzájom sa spoznávať a inšpirovať. V prvom roku fungovania sme našu energiu investovali do oslovovania škôl, realizácie workshopov a samotného mentoringu. Dali sme si však záväzok, že vyslaný signál od riaditeľov počas prázdnin pretavíme do konkrétnej podpory," vysvetlila Martina Grošková, ktorá minulý školský rok centrum zakladala.         

Polláková vníma zmysel v budovaní takejto komunity. "Riaditeľ školy sa často cíti osamotený pred učiteľmi, pred zriaďovateľom, tímom či rodičmi. Víta možnosť poradiť sa, porozprávať alebo sa podeliť o svoje témy v spoločnosti iných, ktorí čelia podobným výzvam. Sama som absolventkou Akadémie riaditeľov," uviedla. Členovia novovzniknutého klubu prejavili záujem hostiť jednotlivé zasadnutia na svojich školách. Grošková to hodnotí ako prínosné. "Nebude to len obohatenie vo vybraných témach, ale budú môcť zažiť kultúru inej školy, inšpirovať sa priestorom či projektmi, ktoré tvoria identitu každej školy. Práve to by bolo naplnenie cieľa podpory riaditeľov v najväčšej miere, akú im RCPU dokáže ponúknuť," doplnila.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
18.05.2020
Výstavba jedálne na ZŠ na Ulici J. Bottu by mala trvať štrnásť mesiacov
Viac ako rok po tom, ako žiaci základnej školy (ZŠ) na Ulici Jána Bottu v Trnave prišli o možnosť stravovania, začína mesto v areáli školy s výstavbou novej jedálne s kuchyňou.
viac
02.10.2023
Piešťany: Pri základných školách inštalujú cyklostojany
Sumu viac ako 51.000 eur investovalo mesto Piešťany do výroby nových cyklostojanov pre miestne základné školy (ZŠ). Postupne ich umiestni k školským zariadeniam, ich celková kapacita je 240 bicyklov.
viac
20.10.2023
Základnú školu v Štrbe chcú zmodernizovať, obec žiada o zdroje z fondov EÚ
Základnú školu v Štrbe chcú zmodernizovať a obnoviť, obe podala žiadosť o nenávratný finančný príspevok z fondov Európskej únie v rámci programu Slovensko 2021 - 2027. Informoval o tom poradca starostu Štefan Bieľak s tým, že predpokladané náklady projektu sú na úrovni viac ako dva milióny eur.
viac
07.11.2023
Základná škola získala grant v hodnote 100-tis. eur
Základná škola v Beluši chce byť školou, ktorá vytvára pre všetkých žiakov podmienky na vzdelávanie, ktoré im pomôžu prekonať bariéry v učení.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.95 %