Nedeľa 03.12.2023
Dnes má meniny 
Oldrich
°C
06.02.2016 09:00

Webová stránka ZMOS je priateľská aj k zrakovo postihnutým čitateľom


Webstránka ZMOSu obsahuje ergonomickejšie funkcie. (Ilustračné foto: Pixabay.com)


Združenie miest a obcí Slovenska ponúka na svojom webovom sídle ďalšie novinky. Po nedávnej rekonštrukcii portálu pokračuje v ďalšom vylepšovaní služieb.


Začiatkom vlaňajšej jesene ZMOS najskôr zmodernizoval vizuálnu aj obsahovú časť portálu a tesne pred koncom roka na nej umiestnil tzv. interaktívnu mapu. Tá má vďaka viacerým informáciám o členských mestách, obciach a mestských častiach výraznú výpovednú hodnotu. Po kliknutí na konkrétne regionálne združenie ZMOS sa sprístupnia všetky členské samosprávy z daného regionálneho združenia. Táto informácia je rozšírená o názov obce, príslušný kraj, poštové smerovacie číslo, ďalej o počet obyvateľov v samospráve, telefonický a emailový kontakt a napokon GPS súradnice. Súčasťou interaktívnej mapy je filter, ktorý umožňuje komfortné vyhľadávanie podľa typu obce, počtu obyvateľov, jej názvu, prípadne poštového smerovacieho čísla.

Zväčšený text aj hlasová služba

Ďalšie novinky sú priateľské k návštevníkom so zrakovým postihnutím. Presnejšie ide o službu, ktorá umožňuje zväčšovanie písma v jednotlivých častiach stránky a tiež aj hlasová služba, ktorá predčítava text uverejnený na stránke. Podľa predsedu Združenia miest a obcí Slovenska Michala Sýkoru tieto zmeny nie sú zďaleka posledné. „Žiadna webová stránka nemôže mať nikdy svoju finálnu verziu, pretože musí pružne reagovať na dostupné technologické možnosti a potreby obyvateľov. Preto už dnes môžeme konštatovať, že novinky na webovej stránke nášho združenia sú v tomto roku prvé, ale nie posledné. Jej súčasťou už onedlho bude nová Virtuálna akadémia,“ hovorí Michal Sýkora.

Autor: (zmos)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.11.2023
Začína sa kampaň za zastavenie násilia páchaného na ženách
Tohtoročná kampaň Zastavme násilie na ženách 2023 zdôrazňuje dôležitosť urýchlených investícií, ktoré pomôžu predchádzať a odstraňovať násilie páchané na ženách a dievčatách.
viac
30.11.2023
Pre niekoho odpad, pre iných poklad
Týmto spôsobom pristupujú zamestnanci Technických služieb mesta Dubnica nad Váhom ku knihám, ktoré svoju životnú púť mali ukončiť na zbernom dvore. Vďaka iniciatíve zamestnancov však v jeho priestoroch vznikla malá knižnica, ktorá ponúka možnosť bezplatnej výpožičky či výmeny rôznorodých titulov.
viac
27.11.2023
Envirorezort chce opätovné zavedenie lovu vlka
Lov vlka dravého by mohol byť opäť obnovený na základe stanovovaných kvót, rovnako ako to bolo pred rokom 2021. Vyplýva to z predbežnej informácie zverejnenej na legislatívno-právnom portáli Slov-Lex.
viac
30.11.2023
Prímestskú autobusovú dopravu na východe bude riadiť dispečing
Samosprávne kraje na východe Slovenska zavádzajú novinku v doprave – centrálny dispečing a informačný systém IDS Východ. Prvá etapa systému, ktorý umožní zavádzanie garantovaných prestupov a informačných tabúľ na zastávkach, bude spustená v januári 2024.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.08 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.97 %