Piatok 14.05.2021
Dnes má meniny 
Bonifác
°C
03.05.2021 08:15

Z dotácie Envirofondu vybuduje Horná Potôň 1500 metrov kanalizácie


Ilustračná snímka.


Obec Horná Potôň v okrese Dunajská Streda získala z Environmentálneho fondu 1,189 milióna eur a tak môže budovať ďalšiu vetvu kanalizácie pre domácnosti.


Podľa starostu Tivadara Sidóa dotácia pomohla riešiť problém 160 domácností a 44 nájomných bytov.

„Už desať rokov sa snažíme vybudovať kanalizačnú sieť v našej obci. Počas tohto obdobia sa nám podarilo získať zo štátneho fondu len menšie sumy,” konštatoval starosta Hornej Potône, kde je spolu 800 domácností. Výzvy na vybudovanie kanalizácie boli v uplynulom období hodnotené, ako uviedol, v závislosti od počtu obyvateľov. Do roku 2014 boli vyhlásené pre obce nad 2000 obyvateľov. „V tom čase bol v Hornej Potôni počet obyvateľov pod 2000, dotáciu sme získali na vybudovanie výtlačného potrubia,” povedal. V rokoch 2014 až 2018 boli zase výzvy pre obce do 1000 obyvateľov. „Nami podaný projekt odmietli práve pre nesplnenú požiadavku počtu obyvateľov. V roku 2018 sme získali 100 000 eur, v roku 2019 170 000 eur, z toho sa dala zrealizovať prvá etapa kanalizácie a k tomu čerpacia stanica,” konštatoval Sidó.

Z aktuálnej dotácie Environmentálneho fondu dokážu vybudovať 1500 metrov kanalizačného potrubia. Hotovo chcú mať ešte do leta tohto roku. Veria, že zostatok zrealizujú z ďalších dotácií, o ktoré sa chce Horná Potôň uchádzať.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
17.09.2018
Trebišov získal dotáciu na zakúpenie elektromobilu pre mestskú políciu
Mestu Trebišov bola schválená žiadosť o poskytnutie podpory na realizáciu projektu „Elektromobilom k lepšiemu životnému prostrediu v Trebišove“. Výzvu, na ktorú mesto reagovalo, vyhlásil Environmentálny fond.
viac
16.12.2020
Novinka pri výstavbe bytov: obce „zarobia“ na spolupráci so sociálnymi podnikmi
Obce a mestá, ktoré výstavbu nájomných bytov zveria sociálnym podnikom dostanú vyššiu dotáciu od štátu. Zmenu zákona schválil parlament s účinnosťou od 1. januára 2021.
viac
17.02.2021
Nitra pripravuje výstavbu kanalizácie na troch uliciach
Mesto Nitra sa uchádza o dotáciu 400 000 eur na výstavbu kanalizácie. Z nenávratného finančného príspevku z Environmentálneho fondu má byť postavená kanalizácia na troch uliciach.
viac
19.02.2021
Envirofond spolu so ŠOP spustil druhýkrát Program ochrany prírody
Zabezpečiť starostlivosť o chránené časti prírody a krajiny Slovenska, podporiť ochranu prírody a pozitívny vzťah k nej má Program ochrany prírody. Druhýkrát ho spustil Environmentálny fond v spolupráci so Štátnou ochranou prírody (ŠOP) SR. Informovala o tom hovorkyňa ŠOP SR Anna Weissová.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.76 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.63 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.62 %