Nedeľa 21.07.2024
Dnes má meniny 
Daniel
°C
03.05.2021 08:15

Z dotácie Envirofondu vybuduje Horná Potôň 1500 metrov kanalizácie


Ilustračná snímka.


Obec Horná Potôň v okrese Dunajská Streda získala z Environmentálneho fondu 1,189 milióna eur a tak môže budovať ďalšiu vetvu kanalizácie pre domácnosti.


Podľa starostu Tivadara Sidóa dotácia pomohla riešiť problém 160 domácností a 44 nájomných bytov.

„Už desať rokov sa snažíme vybudovať kanalizačnú sieť v našej obci. Počas tohto obdobia sa nám podarilo získať zo štátneho fondu len menšie sumy,” konštatoval starosta Hornej Potône, kde je spolu 800 domácností. Výzvy na vybudovanie kanalizácie boli v uplynulom období hodnotené, ako uviedol, v závislosti od počtu obyvateľov. Do roku 2014 boli vyhlásené pre obce nad 2000 obyvateľov. „V tom čase bol v Hornej Potôni počet obyvateľov pod 2000, dotáciu sme získali na vybudovanie výtlačného potrubia,” povedal. V rokoch 2014 až 2018 boli zase výzvy pre obce do 1000 obyvateľov. „Nami podaný projekt odmietli práve pre nesplnenú požiadavku počtu obyvateľov. V roku 2018 sme získali 100 000 eur, v roku 2019 170 000 eur, z toho sa dala zrealizovať prvá etapa kanalizácie a k tomu čerpacia stanica,” konštatoval Sidó.

Z aktuálnej dotácie Environmentálneho fondu dokážu vybudovať 1500 metrov kanalizačného potrubia. Hotovo chcú mať ešte do leta tohto roku. Veria, že zostatok zrealizujú z ďalších dotácií, o ktoré sa chce Horná Potôň uchádzať.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
08.08.2016
V Očovej finišujú s rekonštrukciou kultúrneho domu
Koncom augusta by mali ukončiť rekonštrukciu kultúrneho domu v Očovej v okrese Zvolen. Obec na projekt, ktorý má znížiť energetickú náročnosť budovy, postavenej v 50. rokoch minulého storočia, získala dotáciu z Environmentálneho fondu.
viac
17.08.2020
Envirofond verí, že zmluvy k dotáciám uzatvorí v najbližších dňoch
Podpisovanie zmlúv so samosprávami o poskytnutí podpory formou dotácie očakáva Environmentálny fond v najbližších dňoch.
viac
17.02.2021
Nitra pripravuje výstavbu kanalizácie na troch uliciach
Mesto Nitra sa uchádza o dotáciu 400 000 eur na výstavbu kanalizácie. Z nenávratného finančného príspevku z Environmentálneho fondu má byť postavená kanalizácia na troch uliciach.
viac
19.02.2021
Envirofond spolu so ŠOP spustil druhýkrát Program ochrany prírody
Zabezpečiť starostlivosť o chránené časti prírody a krajiny Slovenska, podporiť ochranu prírody a pozitívny vzťah k nej má Program ochrany prírody. Druhýkrát ho spustil Environmentálny fond v spolupráci so Štátnou ochranou prírody (ŠOP) SR. Informovala o tom hovorkyňa ŠOP SR Anna Weissová.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %