Nedeľa 24.09.2023
Dnes má meniny 
Ľuboš, Ľubor
°C
25.11.2022 09:30

Začal sa desiaty ročník potravinovej zbierky


Ilustračná snímka.


Krajšie Vianoce pre ľudí v núdzi chce aj tento rok priniesť potravinová zbierka v obchodoch Tesco. Spustil sa jej desiaty ročník.


Trvanlivé potraviny a hygienické potreby možno odovzdať v predajniach po celom Slovensku od 24. do 27. novembra. Do zbierky sa možno zapojiť aj on-line. Novinkou sú vopred pripravené balíčky v hodnote 6,49 eura pre zjednodušenie darovania.

Darovať možno akékoľvek trvanlivé potraviny. Napríklad olej, cestoviny, ryžu, konzervy, ale aj hygienické potreby ako šampóny, mydlá, pracie prášky. Stačí ich po zakúpení odovzdať dobrovoľníkom z charít alebo na vyznačené miesto za pokladničnou zónou. Po skončení spoločnosť všetky dary venuje spolupracujúcim charitatívnym organizáciám Potravinová banka Slovenska, Slovenská katolícka charita, Evanjelická diakonia, Vagus a Depaul. Tie ich rozdelia medzi ľudí v núdzi v jednotlivých regiónoch Slovenska.

"Uvedomujeme si, že v dôsledku náročnej ekonomickej situácie narastá počet ľudí v núdzi a naša pomoc je preto ešte dôležitejšia. Desiaty ročník potravinovej zbierky bude prebiehať vo všetkých našich predajniach naprieč krajinou, aby sme spolu s našimi zákazníkmi a charitatívnymi partnermi opäť pomohli pripraviť krajšie Vianoce pre ľudí v núdzi. Tesco aj tento rok daruje charitatívnym organizáciám navyše sumu vo výške 20 percent z hodnoty všetkých darovaných výrobkov," uviedla riaditeľka komunikácie Tesca na Slovensku Veronika Bush.

"Naša nezisková organizácia i naši partneri pociťujú zvýšený záujem ľudí o potravinovú pomoc. Čoraz viac ľudí naprieč spoločnosťou sa v dôsledku aktuálnej ekonomickej situácie ocitá v núdzi," uviedol predseda Potravinovej banky Slovenska Marko Urdzík.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
19.06.2020
Košický kraj chce prilákať turistov do regiónu kampaňou Kraj sveta
Košický samosprávny kraj (KSK) spúšťa komunikačnú kampaň Kraj sveta, ktorá má do regiónu počas aktuálnej turistickej sezóny prilákať nových návštevníkov. Zameraná je na najzaujímavejšie miesta kraja, pamiatky svetového dedičstva UNESCO a ďalšie turistické, a to aj menej známe unikáty.
viac
22.08.2020
Petržalka vyhlásila verejnú zbierku školských pomôcok
Bratislavská Petržalka spúšťa od pondelka (24. 8.) verejnú zbierku školských pomôcok pre deti zo sociálne slabších rodín.
viac
10.01.2022
KSK spustil novú výzvu na poskytnutie dotácií
Košický samosprávny kraj (KSK) vyhlásil výzvy na poskytnutie dotácií na rok 2022. V krajskom rozpočte je v rámci dotačnej schémy vyčlenených 600 000 eur.
viac
10.10.2022
Mesto spustilo štvrtý ročník súťaže Deti pre Bratislavu
Hlavné mesto spustilo štvrtý ročník súťaže Deti pre Bratislavu. Tohtoročnou hlavnou témou projektu je bezpečné prostredie v okolí škôl.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.07 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.93 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.00 %