Štvrtok 08.12.2022
Dnes má meniny 
Marína
°C
25.11.2022 09:30

Začal sa desiaty ročník potravinovej zbierky


Ilustračná snímka.


Krajšie Vianoce pre ľudí v núdzi chce aj tento rok priniesť potravinová zbierka v obchodoch Tesco. Spustil sa jej desiaty ročník.


Trvanlivé potraviny a hygienické potreby možno odovzdať v predajniach po celom Slovensku od 24. do 27. novembra. Do zbierky sa možno zapojiť aj on-line. Novinkou sú vopred pripravené balíčky v hodnote 6,49 eura pre zjednodušenie darovania.

Darovať možno akékoľvek trvanlivé potraviny. Napríklad olej, cestoviny, ryžu, konzervy, ale aj hygienické potreby ako šampóny, mydlá, pracie prášky. Stačí ich po zakúpení odovzdať dobrovoľníkom z charít alebo na vyznačené miesto za pokladničnou zónou. Po skončení spoločnosť všetky dary venuje spolupracujúcim charitatívnym organizáciám Potravinová banka Slovenska, Slovenská katolícka charita, Evanjelická diakonia, Vagus a Depaul. Tie ich rozdelia medzi ľudí v núdzi v jednotlivých regiónoch Slovenska.

"Uvedomujeme si, že v dôsledku náročnej ekonomickej situácie narastá počet ľudí v núdzi a naša pomoc je preto ešte dôležitejšia. Desiaty ročník potravinovej zbierky bude prebiehať vo všetkých našich predajniach naprieč krajinou, aby sme spolu s našimi zákazníkmi a charitatívnymi partnermi opäť pomohli pripraviť krajšie Vianoce pre ľudí v núdzi. Tesco aj tento rok daruje charitatívnym organizáciám navyše sumu vo výške 20 percent z hodnoty všetkých darovaných výrobkov," uviedla riaditeľka komunikácie Tesca na Slovensku Veronika Bush.

"Naša nezisková organizácia i naši partneri pociťujú zvýšený záujem ľudí o potravinovú pomoc. Čoraz viac ľudí naprieč spoločnosťou sa v dôsledku aktuálnej ekonomickej situácie ocitá v núdzi," uviedol predseda Potravinovej banky Slovenska Marko Urdzík.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
05.12.2016
„Vianočné srdce Zelenej župy 2016“
Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) pozýva na vianočné trhy, ktoré začali dnešným dňom (5. 12.) na Úrade TSK.
viac
10.06.2020
Na Slovensku štartuje pilotný projekt pre koncept sociálneho poľnohospodárstva
Občianske združenie Druživa z Rožňavy začalo začiatkom júna realizovať na Slovensku pilotný projekt sociálneho poľnohospodárstva (SP).
viac
22.08.2020
Petržalka vyhlásila verejnú zbierku školských pomôcok
Bratislavská Petržalka spúšťa od pondelka (24. 8.) verejnú zbierku školských pomôcok pre deti zo sociálne slabších rodín.
viac
15.04.2021
Nemocnicu Bory by mohli kolaudovať v lete na budúci rok
Na stavbe sa realizujú všetky vnútorné práce, ako vzduchotechnika vrátane vykurovacieho a chladiaceho systému, vodovodné rozvody, kanalizácia, potrubná pošta, silnoprúdové rozvody, sadrokartónové priečky či obklady a podlahy.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.30 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.12 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.58 %