Streda 24.04.2024
Dnes má meniny 
Juraj
°C
01.03.2024 11:05

Začína sa výstavba 2040 metrov dlhého cyklochodníka od Parku Janka Kráľa


Ilustračná snímka, zdroj: Trnava-live


Nový cyklochodník s dĺžkou 2040 metrov začne budovať v prvý marcový deň mesto Trnava. Povedie od Parku Janka Kráľa pozdĺž ulíc Jána Bottu a Štefana Moyzesa a má sa stať jednou z kľúčových častí vznikajúcej nosnej siete cyklistických komunikácií v meste. Uviedla to hovorkyňa radnice Veronika Majtánov


"Vďaka cyklochodníku bude vytvorený bezpečný koridor spájajúci železničnú a autobusovú stanicu, školy, internát, úrad práce i nákupnú zónu. Financovaný bude z prostriedkov mechanizmu v rámci cyklovýzvy z Plánu obnovy a odolnosti Slovenskej republiky," uviedla. Vo verejnej súťaži na dodávateľa mesto vysúťažilo cenu takmer 2,3 milióna eur.         

Na výstavbu obojsmernej cyklistickej cestičky nadviažu aj ďalšie investičné akcie mesta i rekonštrukcia vodovodného potrubia v réžii Trnavskej vodárenskej spoločnosti. Na práce nadviaže aj prestavba križovatky pred Základnou školou na Ulici Jána Bottu 27 na malú okružnú križovatku. "Mesto obnoví aj chodníky a povrch vozovky. Pribudne nové verejné osvetlenie a mobiliár, sadové úpravy. V závislosti od priestorových možností bude pozdĺž ulíc J. Bottu a Š. Moyzesa vytvorený parkovací pruh s pozdĺžnym státím v celom riešenom úseku," doplnila hovorkyňa.         

Realizácia stavby si vyžiada do 15. júla v troch etapách čiastočné aj úplné uzávery miestnych ciest, od pondelka 4. marca sa začína na ulici Štefana Moyzesa uzávera polovice jazdného pruhu v smere od ulice Ružindolská po Ulicu Terézie Vansovej.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
18.07.2016
Korčuliarska akcia Bratislava-inline sa tento rok začne až 22. júla
Štart 13. ročníka piatkovej večernej korčuliarskej akcie Bratislava-inline sa začne až 22. júla, takmer o mesiac neskôr, ako tomu bolo v minulom roku.
viac
17.02.2020
Mesto Zlaté Moravce získalo dotáciu na revitalizáciu Parku Janka Kráľa
Mesto zrevitalizuje Park Jána Kráľa v centre mesta. Z celkových výdavkov projektu vo výške takmer 50 000 eur pokryje 40 000 eur dotácia na podporu regionálneho rozvoja Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu. Zvyšnú sumu uhradí mesto v rámci povinného spolufinancovania.
viac
22.07.2020
Mnohé stromy v Sade Janka Kráľa sú podľa mesta v zlom stave
Mnohé stromy v Sade Janka Kráľa v Bratislave sú aj pre dlhodobo zanedbávanú údržbu v zlom stave. Tvrdí to bratislavský magistrát s tým, že viaceré stromy trápia hlboko otvorené dutiny na kmeni či kostrových konároch, preschnutie koruny, hubové ochorenia i parazity.
viac
16.07.2021
Bratislava má novú kultúrnu scénu, otvorili ju v Sade J. Kráľa
V bratislavskom Sade Janka Kráľa otvorili vo štvrtok novú kultúrnu scénu, ktorá spestrí program 46. ročníka mestského festivalu Kultúrne leto.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.02 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.17 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.81 %