Nedeľa 04.05.2025
Dnes má meniny 
Florián
°C
12.08.2023 09:00

Zaregistrovali takmer 73-tisíc žiadostí o voľbu poštou zo zahraničia


Ilustračný obrázok


O voľbou poštou zo zahraničia pre voľby do Národnej rady SR požiadalo spolu 72 993 voličov zo 131 štátov. Zákonná lehota na podanie a doručenie žiadosti na Ministerstvo vnútra SR uplynula v stredu 9. augusta 2023 o polnoci.


Väčšina žiadosti bola podaná elektronicky prostredníctvom webovej aplikácie, ktorú spustilo ministerstvo vnútra ako novinku pre septembrové voľby. „V listinnej podobe podalo žiadosť len 477 voličov,“ informoval rezort vnútra.

Najviac žiadostí (26 996) prišlo z Českej republiky. Druhý najvyšší počet žiadostí je zo Spojeného kráľovstva (8 718) a tretí najvyšší počet žiadostí je z Nemecka /6 721/.  

Ďalšie informácie sa dočítate TU.

 

 

Autor: Zdroj: Ministerstvo vnútra SRj


komentáre
SHOW ALL
podobné
01.03.2019
Technická a organizačná príprava volieb
Združenie miest a obcí Slovenska spracovalo materiál, ktorý pomôže mestám a obciam v organizačnej a technickej príprave prezidentských volieb a volieb do Európskeho parlamentu.
viac
15.01.2020
Aplikácie na požiadanie o voľbu poštou využilo najmenej 86-tis. občanov
Aplikácie, ktoré ponúkali možnosť požiadať o voľbu poštou zo zahraničia, využilo najmenej 86-tis. občanov. Vyplýva to zo štatistík iniciatív Srdcom doma a Slovensko.
viac
04.04.2023
Kandidátom na predsedu ZMOS-u bude starosta Oravskej Polhory M. Strnál
Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) postaví do boja o kreslo predsedu Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) vlastného kandidáta. Bude ním starosta Oravskej Polhory Michal Strnál, o post sa bude uchádzať v májových voľbách.
viac
19.08.2023
Vidiecka žena roka – Líderka roka 2023
Vidiecky parlament na Slovensku s obcou Hrušov a partnermi vyhlasujú 22. ročník súťaže Vidiecka žena roka – „Líderka roka 2023“
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa