Piatok 03.07.2020
Dnes má meniny 
Miloslav
°C
10.02.2016 12:00

Zdaňovanie členov volebných komisií bude prebiehať po novom


Voľby sa novými predpismi pre samosprávy zjednoduchšia. (Foto: tasr)


Oblasť zdaňovania, a najmä plnenie odvodových povinnosti pre predsedov, členov a zapisovateľov volebných komisií na úrovni pôsobností, ktoré zabezpečujú mestá a obce, bola v minulých rokoch pre mnohé samosprávy „nočnou morou".


Nie preto, že by účtovníčky nevedeli vypočítať daň, odvody, prihlásiť alebo odhlásiť ľudí z evidencií. Zámerom ZMOS bolo v minulých rokoch pomôcť vyriešiť tieto otvorené otázky postavenia predsedov, členov a zapisovateľov volebných komisií, predsedu, člena a zapisovateľa komisie pre referendum a sčítacieho komisára, a s tým súvisiace problémy s ich zdaňovaním, platením odvodov na sociálne a zdravotné poistenie. Aj keď ZMOS nie je inštitúciou, ktorá je oprávnená na výklad legislatívnych noriem, sme presvedčení, že tento materiál môže pomôcť lepšie sa zorientovať v citlivej problematike zdaňovania a odvodových povinností pre predsedov, zapisovateľov a členov volebných komisií na miestnej úrovni.

Táto oblasť prinášala mnohé vecné problémy a otázniky, ktoré by sa dali zovšeobecniť asi nasledovne:

Čítajte v Obecných novinách 5-6/2016 na str. 6.

Autor: (red)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.06.2020
Mesto Hlohovec upravilo tohtoročný rozpočet
O sumu 551 266 euro v príjmovej časti a o 608 305 eur vo výdavkovej časti bude znížený tohtoročný rozpočet mesta Hlohovec.
viac
29.06.2020
Poslanci schválili zámenu pozemkov tvoriacich rezervu cintorína
Poslanci Mestského zastupiteľstva (MsZ) v Senici na svojom štvrtkovom (25. 6.) zasadnutí schválili zámenu pozemkov tvoriacich rezervu cintorína. Za zámenu hlasovalo 21 poslancov, dvaja boli proti.
viac
27.06.2020
Lev berberský z bojnickej zoo bude mať nový domov v Holandsku
Jedného zo samcov leva berberského z Národnej zoologickej záhrady v Bojniciach čaká nový domov, bude ním DierenPark Amersfoort v Holandsku. Dnes päťročný Ramzes bol prvým levom berberským, ktorý sa narodil v Bojniciach. Informoval o tom hovorca bojnickej zoo Jaroslav Slašťan.
viac
27.06.2020
Nájdu sa peniaze na environmentálne zodpovedné odstavenie skládok?
V minulom roku zaznamenalo Slovensko 39-percentnú mieru recyklácie komunálnych odpadov (KO), pričom právne záväzným európskym cieľom je recyklovať 50 percent KO v roku 2020 a postupne dosiahnuť 65 percent v roku 2035. Prvý cieľ Slovensko nesplní.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.02 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.25 %