Nedeľa 23.06.2024
Dnes má meniny 
Sidónia
°C
11.05.2023 02:25

Žilinská samospráva sprevádzkovala nové stojiská s polopodzemnými kontajnermi


Ilustračná snímka: (tasr).


Žilinská samospráva sprevádzkovala na sídlisku Hliny V nové stojiská s polopodzemnými kontajnermi. Do stojísk s nádobami na komunálny odpad, papier, plast, sklo, kov a nápojový kartón investovala podľa hovorkyne mesta Zuzany Holienčíkovej 102 616 eur.


Primátor Žiliny Peter Fiabáne podotkol, že benefitom je šetrenie verejného priestranstva, optimalizácia nákladov spojených s vývozom menších odpadových nádob a príjemný estetický vzhľad nových stojísk. "Ich funkcia sa nám osvedčila a tam, kde to bude možné, plánujeme v rozširovaní pokračovať," uviedol.

Ďalšie polopodzemné kontajnery pribudnú aj na sídlisku Hájik. "Mesto sprevádzkuje tri nové stojiská na Kempelenovej a Jedlíkovej ulici a tiež na Slnečnom námestí. Ich kolaudácia je naplánovaná na jún tohto roka. V jednotlivých lokalitách budú pre obyvateľov k dispozícii nádoby na komunálny odpad, papier, plast, kov, sklo a viacvrstvové kombinované materiály," doplnila hovorkyňa mesta.

Po rozšírení siete bude na sídlisku Hájik päť kontajnerových stojísk. "Obyvateľom už slúžia polopodzemné kontajnery na hraniciach Ulice Matej Bela s ulicami Jedlíkova a Stodolova. Do stojísk na Hájiku mesto investovalo spolu 242 555 eur," konkretizovala Holienčíková s tým, že samospráva vyváža polopodzemné kontajnery v konkrétne stanovených intervaloch. Pri plastoch, papieri a komunálnom odpade je to raz až dvakrát do týždňa, sklo a tetrapaky sa vyvážajú raz za štrnásť dní a kov raz za mesiac.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
17.05.2021
V troch lokalitách v Dubnici nad Váhom vybudujú nové polopodzemné kontajnery
Mesto vybuduje v nadchádzajúcich týždňoch nové stojiská polopodzemných kontajnerov v troch lokalitách – predovšetkým tam, kde súčasné kontajnerové stojiská kapacitne nepostačujú a nie je možné ich rozšíriť doplnením o ďalšiu zbernú nádobu.
viac
30.09.2021
Mesto Šaľa vybuduje nové stojiská s polopodzemnými kontajnermi
Šalianska radnica pokračuje v rozširovaní stojísk s polopodzemnými kontajnermi. V stredu začína mesto s výstavbou troch nových na Ulici P. J. Šafárika a na Dolnej ulici.
viac
15.07.2022
Mesto postupne rozširuje polopodzemné kontajnerové stojiská
V Šali pribudnú počas tohto leta tri nové polopodzemné kontajnerové stojiská na Kukučínovej ulici.
viac
18.10.2022
Mesto inštaluje nové polopodzemné kontajnery, v uliciach ich je už 300
Nitrianska radnica pokračuje v osádzaní polopodzemných kontajnerov, ktoré postupne nahrádzajú doterajšie stojiská s odpadovými nádobami.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.20 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.66 %