Streda 29.11.2023
Dnes má meniny 
Vratko
°C
04.11.2022 12:35

Zmena územného plánu má prispieť k vzniku nových pracovných miest


Fiľakovo.


Zmena územného plánu mesta Fiľakovo, ktorú na septembrovom zasadnutí mestského zastupiteľstva schválili poslanci mesta, má prispieť k vzniku nových pracovných miest.


Na nevyužívaných parcelách v dvoch lokalitách môžu po novom vzniknúť obchody či čerpacia stanica. Informovala o tom hovorkyňa mesta Klaudia Mikuš Kovácsová.

Samospráva k zmene územného plánu pristúpila na podnet spoločnosti Ardis, ktorá hradila aj všetky náklady na zmenu strategického dokumentu. Zefektívnením využitia dostupných mestských parciel chce mesto nepriamo prispieť k zvýšeniu zamestnanosti.

Jedna z lokalít, ktorej sa zmena územného plánu týka, je takzvaná Pisárová pustatina, ktorá sa nachádza pri križovatke cesty I/71 a Družstevnej ulice. Poslanci schválili zmenu jej funkčnosti zo skladov a drobnej výroby na plochy účelovej vybavenosti. Investor tu podľa mesta v budúcnosti plánuje vybudovať infraštruktúru pre obchody s parkovaním a skladmi či čerpaciu stanicu, vzniknúť by tak mohlo 20 nových pracovných miest.

Druhá lokalita, ktorá bola predmetom zmeny územného plánu, sa nachádza v blízkosti futbalového štadióna. Parcela bude využiteľná pre obchody a sklady, v ktorých by podľa mesta mohlo nájsť prácu približne 20 ľudí. Obe lokality investor podľa samosprávy plánuje zatraktívniť tak, aby verejnosti poskytovali aj priestor na šport a oddych.

"Hoci sme ako samospráva jedným z najväčších zamestnávateľov v meste, máme obmedzené možnosti, ako ďalej podporovať zamestnanosť. Okrem klasickej výroby patria medzi väčších zamestnávateľov aj obchodné reťazce, ktoré chceme týmto krokom prilákať do mesta," vysvetlil primátor mesta Attila Agócs.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
28.11.2016
Aktualizáciu územného plánu Popradu dokončujú po takmer dvoch rokoch
V Poprade dokončujú práce na najdôležitejšom dokumente z pohľadu jeho ďalšieho rozvoja, a to zmene a doplnku 2016 Územného plánu mesta Poprad (ÚPN).
viac
19.07.2017
Cieľom sociálneho podniku okrem výroby je i navrátenie ľudí na trh práce
Tvrdí to primátor Fiľakova Attila Agócs. Podporu z programu Európa pre občanov získalo tento rok aj mesto Fiľakovo. Z 962 000 eur, ktoré dostali slovenské projekty, mesto Fiľakovo s partnermi získalo na rok a pol 150 000 eur.
viac
29.08.2020
Poslanci v Michalovciach rokovali o zmene územného plánu
Poslanci Mestského zastupiteľstva (MsZ) v Michalovciach vo štvrtok odštartovali proces obstarania deviatej zmeny územného plánu mesta. Dôvodom je 37 žiadostí od fyzických i právnických osôb o zmenu funkčného využitia územia.
viac
09.11.2020
B. Gröhling deklaroval podporu fungovaniu mládežníckych parlamentov
Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) deklaroval podporu mládežníckym parlamentom. Otázka zabezpečenia financií na ich fungovanie je podľa jeho slov aj súčasťou diskusie pri tvorbe novej Stratégie pre mládež SR na nasledujúce roky.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.98 %