Pondelok 27.05.2024
Dnes má meniny 
Iveta
°C
09.04.2021 08:30

Zmena územného plánu otvára nové urbanistické možnosti v centre mesta


Mesto Trenčín.


Riešenie kompletného urbanizmu priestoru, ktorý sa v Trenčíne uvoľnil po prekládke železničnej trate, majú umožniť zmeny územného plánu. V stredu (7. 4.) ich schválili poslanci trenčianskeho mestského zastupiteľstva.


Podľa primátora Richarda Rybníčka umožnia zmeny územného plánu riešiť kompletný urbanizmus centra mesta vrátane dopravy po ceste prvej triedy vedúcej cez Trenčín. Tá podľa neho momentálne zaťažuje centrum najviac spomedzi všetkých slovenských miest.

„Po Hasičskej a Štefánikovej ulici prejde dnes denne 38 700 automobilov a situácia sa zhoršuje. Z týchto ulíc, ale aj z Braneckého a Soblahovskej chceme urobiť prekládkou cesty mestský bulvár s autobusovými a cyklistickými pruhmi, chodníkmi a so zeleňou. Aby sme znížili automobilovú dopravu Trenčanov a obyvateľov okolia v rámci mesta,” informoval Rybníček.

Ako dodal, popri zmene územného plánu sa už dnes pracuje na štúdii uskutočniteľnosti preložky cesty prvej triedy, pred ukončením je súťaž na projektovú dokumentáciu rekonštrukcie starého cestného mosta, ktorá s preložkou cesty súvisí. Radnica tiež začala rokovania o rekonštrukcii železničnej stanice.

„Neriešime len dopravu, ale riešime celé územie po modernizácii železničnej trate, ktorá nám tu nechala takmer 200 000 štvorcových metrov voľnej plochy v centre mesta pri rieke. Rieku sme zadefinovali do budúcnosti pre investorov ako súčasť priestoru, a to nemá na Slovensku obdobu,” zdôraznil primátor.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
28.12.2020
BBSK má minimálne rok na alokovanie zdrojov na výstavbu obchvatu Detvy
Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) má minimálne rok na alokovanie finančných zdrojov na výstavbu obchvatu k novému priemyselnému parku v centra mesta Detva.
viac
30.03.2021
Plán udržateľnej mobility BSK má vyvážiť pomer osobnej a verejnej prepravy
Poslanci Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) sa v pondelok 29. marca zišli na svojom XXVI. pracovnom zasadnutí. Na programe bolo celkovo 22 bodov.
viac
16.07.2021
Nový generel určí ďalší rozvoj dopravy v meste Šaľa
Rozvoj dopravy v Šali sa bude riadiť podľa nového generelu dopravy. Dokument, ktorý už schválilo mestské zastupiteľstvo, rieši vývoj dopravnej politiky v meste vrátane parkovania či rozvoja cyklistickej dopravy. Zaoberá sa tiež prognózami a návrhmi riešenia dopravných problémov v budúcnosti.
viac
04.08.2022
Obyvatelia sa môžu zoznámiť s návrhmi na zmenu územného plánu centra
Obyvatelia Trnavy sa môžu zoznámiť s návrhmi zmeny územného plánu centrálnej mestskej zóny (CMZ) Trnavy.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %