Nedeľa 10.12.2023
Dnes má meniny 
Radúz
°C
21.09.2023 03:05

Zostávajú posledné dni na zasielanie nominácií na Cenu PSK


Ilustračný banner


Kto si tento rok odnesie Cenu PSK? Aj o tom môže rozhodnúť široká verejnosť. Prešovský kraj prijíma nominácie na osobnosti a kolektívy už len do konca septembra.


Už len necelé dva týždne zostávajú verejnosti na zaslanie nominácií na Cenu PSK. Prešovský samosprávny kraj ich prijíma do 30. septembra. Najvyššie krajské ocenenie za rok 2023 môžu získať významné osobnosti či kolektívy, ktoré sa zaslúžili o rozvoj a reprezentáciu Prešovského kraja doma i v zahraničí.

„Chcem vyzvať občanov, ktorí majú vo svojom okolí alebo vedia o ľuďoch, ktorí sa svojou prácou a činnosťou podieľajú na rozvoji Prešovského kraja, aby nám o nich napísali. V našich regiónoch máme množstvo inšpiratívnych a talentovaných ľudí, ktorí svojimi úspechmi a činmi zveľaďujú i reprezentujú nielen kraj, ale i Slovensko, šíria dobré meno i pozitívne správy za jeho hranice. A to nemôžeme nechať v nepovšimnutí,“ povedal predseda PSK Milan Majerský.

Návrhy na ocenenia musí verejnosť zasielať s menom nominovaného laureáta, so zdôvodnením nominácie a potrebnými súhlasmi navrhovateľa a navrhovaného so spracovaním osobných údajov. O laureátoch Ceny PSK následne rozhodnú poslanci na svojom októbrovom zasadnutí, a to na základe odporúčania Komisie pre udeľovanie verejných ocenení PSK

Nominácie s označením „Cena PSK“ kraj prijíma emailom podatelna@psk.sk alebo poštou na adresu: Úrad PSK, Námestie mieru 2, 080 01 Prešov. Bližšie informácie a potrebné tlačivá k nominovaniu na ocenenie Cena Prešovského samosprávneho kraja 2023 sú dostupné na webovom sídle www.vucpo.sk.

Vlani si Cenu PSK odniesol neurochirurg Juraj Šteňo, umelecký sochár Ján Lesňák a cena bola udelená aj kameramanovi a režisérovi Ladislavovi Csikymu, in memoriam. Cenu predsedu PSK si prevzala speváčka Katarína Koščová, predsedníčka Krajskej organizácie Jednoty dôchodcov Slovenska Anna Petričová a umelecký sklár Ján Zoričák.

Autor: (ts-PSK)


komentáre
SHOW ALL
podobné
21.02.2020
Inšpiratívnych učiteľov je možné nominovať na ocenenie Učiteľ Slovenska
Inšpiratívnych pedagógov je možné nominovať do 6. apríla na ocenenie Učiteľ Slovenska. Počas prvých dvoch ročníkov bolo na cenu Učiteľ Slovenska nominovaných vyše 630 pedagógov, z toho 170 sa rozhodlo do projektu zapojiť, uvádza sa na webe ocenenia.
viac
08.04.2021
Košický a Prešovský kraj pripravujú novinky v autobusovej doprave
Košický samosprávny kraj (KSK) a Prešovský samosprávny kraj (PSK) pripravujú novinky v integrovanom dopravnom systéme (IDS). Tarifa prímestskej autobusovej dopravy sa už čoskoro zmení z kilometrickej na zónovú.
viac
26.10.2023
Mená adeptov na Cenu PSK sú známe
Kto dostane Cenu PSK za rok 2023? Aj o tom rozhodli krajskí poslanci na svojom októbrovom zastupiteľstve. Medzi ocenenými je zdravotníčka, folklórny súbor i hudobníčka.
viac
06.11.2023
Mapový portál PSK môže získať prestížnu cenu za inovácie v politike
Geoportál Prešovského samosprávneho kraja (PSK) je nominovaný na prestížnu cenu v súťaži Inovácie v politike 2024. A to za budovanie komplexnej databázy verejne dostupných údajov z regiónu, z ktorých už viac ako štyri roky profituje nielen samospráva, ale aj občan prešovského regiónu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.95 %