Pondelok 25.01.2021
Dnes má meniny 
Gejza
°C
10.03.2020 12:40

Zrekonštruovaná škôlka Na Hôrke získala aj inovatívne hracie prvky


Snímka zdroj: (nitra.sk, autor: Roman ORAVEC).


Investícia stála 246 582 eur, mesto sa na tejto sume podieľalo päť percentnou účasťou.


Finančné prostriedky projektu „Materská škola, Na Hôrke 30, Nitra“ získalo mesto z Integrovaného regionálneho operačného programu. Materská škola vznikla rekonštrukciou v nevyužívaných priestoroch Základnej školy Na Hôrke a trvala necelý rok.

Po verejnom obstarávaní, ktoré bolo vypísané v apríli minulého roku, sa s rekonštrukciou začalo v novembri 2019. Práce sa sfinalizovali koncom februára tohto roku. Po opravách vznikli dve nové triedy, v jednej bude dvadsaťštyri detí, v druhej dvadsaťjeden.

„V rámci projektu sme búrali a robili náročné stavebné úpravy, postavili nové schodisko, vymenili starý nefunkčný výťah za nový, osadili novú sanitu, podlahy a natiahli nové inžinierske siete,“ uviedol na svojom facebooku primátor Marek Hattas.

Okrem rekonštrukcie tiež platí, že deti sa budú hrať s inovatívnymi hracími prvkami. V materskej škole je kolotoč na sedenie, lanová lezecká stena, oceľová lavička bez operadla, lanový balančný mostík, pieskovisko, kombinovaná vežová zostava s hojdačkou, vláčiková herná zostava, ale aj exteriérová učebňa so šindľovou strechou vrátane lavíc, stolov a tabule.

„Ešte nás čakajú úpravy v exteriéri. Pribudnú nové chodníky, vznikne dopravné ihrisko a vysadíme novú zeleň, “ priblížil ďalšie plány nitrianskej radnice nitriansky primátor Marek Hattas.

Autor: (Andrej JANČOVIČ, msú)


komentáre
SHOW ALL
podobné
11.07.2016
Nitra môže získať z fondov Európskej únie desiatky miliónov eur
Mesto Nitra má šancu získať do roku 2020 desiatky miliónov eur z fondov Európskej únie. Radnica už začala s prípravou projektov, na ktoré môže v rámci súčasného programového obdobia získať z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) sumu 50 miliónov eur.
viac
17.10.2017
Rekoštrukcie prinesú škôlkam viac miest
Mesto Prešov získalo dotácie na rekonštrukciu ďalších dvoch materských škôl. Do škôlok na Čapajevovej a Važeckej ulici tak budú môcť prijať viac detí.
viac
18.05.2020
Výstavba jedálne na ZŠ na Ulici J. Bottu by mala trvať štrnásť mesiacov
Viac ako rok po tom, ako žiaci základnej školy (ZŠ) na Ulici Jána Bottu v Trnave prišli o možnosť stravovania, začína mesto v areáli školy s výstavbou novej jedálne s kuchyňou.
viac
04.06.2020
Školský areál na Záhoráckej sa mení
Základná škola na Záhoráckej je najväčšou budovou, ktorú vlastní mesto Malacky. Dlhodobé modernizačné dlhy sa však ozvali, a preto v posledných troch rokoch tam smerujú obrovské investície.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.98 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.74 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.28 %