Piatok 03.12.2021
Dnes má meniny 
Oldrich
°C
14.10.2021 09:50

Župa sa pripravuje na nové programové obdobie


Snímka zdroj: po-kraj.sk


Na Úrade Prešovského samosprávneho kraja (PSK) sa uskutočnila Úvodná konferencia členov pracovných skupín v rámci prípravy nového programového obdobia v Prešovskom kraji. Z dôvodu platných covid opatrení sa konferencia konala online formou.


V rámci prípravy nového programového obdobia v Prešovskom samosprávnom kraji (PSK) sa v stredu 13. októbra uskutočnila Úvodná konferencia členov pracovných skupín. Na online konferenciu boli prizvaní všetci odborníci, aktéri z územia a zástupcovia rôznych organizácií, ktorí v rámci verejných vyzvaní na rôznych stretnutiach organizovaných Úradom PSK prejavili záujem alebo boli nominovaní, aktívne sa spolupodieľať na príprave nového programového obdobia v PSK.

Hlavným cieľom konferencie bolo aktérov stretnutia informovať o stave prípravy nového programového obdobia na Slovensku a v Prešovskom kraji. Taktiež predstaviť im model nastavenia práce pracovných skupín a oboznámiť ich s dátovou základňou a nástrojmi, ktoré slúžia v rámci prípravy nového programového obdobia v PSK pre strategické plánovanie a manažovanie územia.

Úvodnou konferenciou tak bola zahájená aktívna spolupráca odbornej verejnosti pri príprave Programu hospodárskeho rozvoja a sociálneho rozvoja PSK na roky 2021 – 2030. Tiež pri nastavovaní integrovaných projektových balíkov a pri navrhovaní odporúčaní potrebných pre rozhodovanie Rady partnerstva PSK. K aktuálnemu dátumu eviduje kraj viac ako 250 nominácií z územia.

Členovia pracovných skupín budú svoju činnosť vykonávať bez nároku na odmenu. Pri práci pracovných skupín budú využívané alternatívne spôsoby práce a komunikácie, ako dotazníky, online stretnutia a inovatívne nástroje ako geoportál, konkrétne tematické mapy a inteligentné grafické prehľady (dashboardy). Stretnutia budú prebiehať v súlade s aktuálne platnými  protipandemickými opatreniami.

Autor: Zdroj: po-kraj.sk


komentáre
SHOW ALL
podobné
13.01.2020
Kraj prideľuje dotácie zo svojho rozpočtu po novom
Poskytovanie dotácií z rozpočtu Prešovského samosprávneho kraja má nové pravidlá. Krajskí poslanci na svojom poslednom rokovaní schválili všeobecne záväzné nariadenie (VZN) o poskytovaní dotácií z vlastných príjmov PSK, ktoré zavádza viacero zmien a je už v platnosti.
viac
30.01.2021
Komunál sa aktívne pripravuje na nové eurofondy
Združenie miest a obcí Slovenska sa pýtalo starostov a primátorov na to, ako sa pripravujú na nové programové obdobie Európskych investičných a štrukturálnych fondov.
viac
20.04.2021
NS MAS chce nové pravidlá pre budúce programové obdobie
Národná sieť miestnych akčných skupín (NS MAS) SR pripravila na 23. apríla online konferenciu Ako ďalej LEADER na Slovensku v rokoch 2021-2027.
viac
27.04.2021
NS MAS zadefinovala 10 požiadaviek pre nové programové obdobie
Viaczdrojové financovanie, zjednodušenie systému a lepšia komunikácia s riadiacimi orgánmi patria medzi hlavné požiadavky do nového programového obdobia, ktoré zadefinovala Národná sieť miestnych akčných skupín Slovenskej republiky.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.68 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.59 %