Sobota 15.06.2024
Dnes má meniny 
Vít
°C
30.04.2024 08:55

Župné dni KSK sa od pondelka presunuli na Spiš


Župné dni KSK - ilustračný banner


Päťdňový festival zábavy, gastronómie a eko tém pod názvom Župné dni Košického samosprávneho kraja (KSK) pokračuje po Gemeri aj na Spiši.


Rôznymi aktivitami ožije okresné mesto Spišská Nová Ves od pondelka (29. 4.) do piatka (3. 5.). KSK o tom informuje na svojej webovej stránke.        

Návštevníkov všetkých vekových kategórií čaká program, v rámci ktorého sa dozvedia aj rôzne užitočné informácie či zaujímavostí o kraji. Kreatívny workshop v komiksovom štýle ponúkne počas týždňa Spišské kultúrne centrum a knižnica. Múzeum Spiša zas chystá deň otvorených dverí a komentované výstavy ponúkne Galéria umelcov Spiša. Chýbať nebude ani Otvor myseľ Fest o duševnom zdraví pre všetkých stredoškolákov.        

"Spiš bude počas Župných dní mimoriadne divadelný, o čo sa postarajú hlavne umelci Spišského divadla. Predvedú aj na Slovensku unikátne pouličné divadlo Panoptikum. Okrem toho práve tu svetu predstavíme maskota kraja. Je ním sokol rároh, ktorý je vzácny tým, že jednou z mála lokalít jeho hniezdenia je Slovenský raj," uviedol predseda KSK Rastislav Trnka.        

Vyvrcholením celého týždňa bude piatkové Župné mestečko, ktoré sa uskutoční od 9.00 do 21.00 h na Radničnom námestí. Na dosah budú vodíkové autíčka, remeslá, živé sochy, ale aj burza oblečenia či predstavenie cyklodestinácií. Chýbať nebude ochutnávka spišských špecialít a unikátneho piva s názvom Župný špeciál. Na pódiu sa predstavia Adam Ďurica, Majk Spirit, Cirkul´ art, ale aj škola tanca. "Na návštevníkov čaká módna prehliadka, detskí folkloristi či konzervatoristi. Župné mestečko ponúkne KSK zónu, ale aj eko, relax a gastrozónu a deti si prídu na svoje pri skákacom hrade, maľovaní na tvár, Haravare, mobilnom planetáriu či tvorivých dielňach," dodáva kraj.        

KSK pri príležitosti prvého zasadnutia prvej Košickej župy pred 100 rokmi pripravil oslavy vo všetkých regiónoch. Po programe na Gemeri a Spiši budú Župné dni aj v regiónoch Zemplín a Abov. Bližšie informácie sú dostupné na webovej stránke www.zupnednikosickehokraja.sk.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
04.11.2020
Škody po povodniach v Košickom kraji prekročili dva milióny eur
Výdatné októbrové dažde a povodne spôsobili škody na viacerých cestách v majetku Košického samosprávneho kraja (KSK).
viac
27.04.2021
KSK chce realizovať projekt na obnovu biodiverzity v lesoch na Gemeri a Spiši
Zámer spolufinancovať projekt na Ochranu a obnovu biodiverzity v lesných ekosystémoch schválili krajskí poslanci na rokovaní 26. apríla.
viac
03.08.2021
Cenné podnety si odnášame aj z obce Slovinky
Pre predstaviteľov Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) sú stretnutia s kolegami zo samospráv v rámci celého Slovenska veľmi dôležité a cenné.
viac
15.05.2024
V Košiciach sa konajú Župné dni, program festivalu vyvrcholí v piatok
Festival Župné dni Košického samosprávneho kraja (KSK) po Gemeri, Spiši a Zemplíne pokračuje tento týždeň v Above, kde aktivitami ožijú Košice.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.17 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.69 %