Štvrtok 29.02.2024
Dnes má meniny 
Radomír
°C
13.12.2016 10:45

Župné dotácie pomohli obciam uskutočniť ďalšie projekty


Projekt „Nový život pre synagógu“ v Rohožníku.


Zástupcovia Bratislavského samosprávneho kraja sa pozreli na využívanie dotácií, ktoré župa poskytla obciam Suchohrad, Rohožník, Dubová a Píla.


„Dotačná výzva je nastavená pre podporu regionálneho rozvoja v území Bratislavského kraja tak, aby boli podporené projekty jednak tie, ktoré by inak nemohli byť uskutočnené. Predovšetkým sú to projekty v oblasti kultúry, ktoré by sa inak vôbec neuskutočnili, pretože potrebujú nielen základný impulz, ale potrebujú na začiatok prefinancovať všetky výdavky. Určená je však aj na spolufinancovanie projektov, ktoré by pravdepodobne boli uskutočnené zo strany predovšetkým žiadateľov v podobe miest a obcí, ale neboli by zrealizované v rovnakej kvalite a za rovnaký čas, ako keď sú financované z dotácií župy. Takto sa bratislavská župa vie pridať k úspešným projektom a k ich urýchleniu, ale zároveň môžu tie financie ušetriť a použiť ich na ďalšiu revitalizáciu iného verejného priestranstva,” predstavila možnosti dotácií riaditeľka odboru stratégie územného rozvoja a riadenia projektov BSK Barbora Lukáčová.

Prvou zastávkou bola obec Suchohrad na Záhorí...

Čítajte v Obecných novinách č. 49-50/2016 na str. 9.

Autor: (ts-bsk)


komentáre
SHOW ALL
podobné
31.05.2016
S mestami musia rásť aj regióny
Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo sa v dňoch 30. a 31. mája zúčastnil Fóra o mestskej agende a výjazdovej schôdze komisie pre kohéznu politiku a rozpočet EÚ Európskeho výboru regiónov v Amsterdame.
viac
20.12.2016
Destinácia „bratislavský región“ už aj so Záhorím
Členovia Krajskej organizácie cestovného ruchu Bratislava Region Tourism na svojom včerajšom (19. 12. 2016) valnom zhromaždení schválili vstup Oblastnej organizácie cestovného ruchu Záhorie do KOCR Bratislava Region Tourism.
viac
08.01.2019
Vzájomná komunikácia pomáha spolupráci
Združenie miest a obcí Slovenska v priebehu jesene realizovalo prieskum zameraný na vnímanie samosprávnych krajov komunálom. Výsledky naznačujú, že od miery spolupráce a komunikácie závisí úspech verejných politík.
viac
19.03.2019
Bratislavská župa ako prvá spúšťa program pre stážistov
Trinásť stážistov má možnosť si vyskúšať prácu vo verejnej sfére. Bratislavský samosprávny kraj ako prvý spomedzi všetkých krajov spúšťa komplexný program pre stážistov. Ide o študentov stredných a vysokých škôl, ktorí svoju stáž začnú od 1. apríla 2019.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.98 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.94 %