Piatok 01.03.2024
Dnes má meniny 
Albín
°C
27.09.2016 11:39

Zvolen chce vybavovať občanov efektívnejšie a byť voči nim transparentný


Snímka zdroj: (zvolen.sk).


Mesto Zvolen ako jedna z mála slovenských samospráv získalo certifikát kvality a transparentnosti. Udelila mu ho po pol roka trvajúcom procese príprav nezávislá audítorská spoločnosť QSCert.


"Cieľom magistrátu je čo najviac otvoriť samosprávu občanovi," uviedla pri tejto príležitosti primátorka Lenka Balkovičová. "Čo sa týka kvality, chceme predovšetkým zlepšiť, zjednodušiť a zefektívniť vybavovanie stránok. Na druhej strane, chceme byť v očiach verejnosti vnímaní ako transparentná samospráva, ktorá nič netají," doplnila.      

Získaním certifikátu kvality a transparentnosti sa však celý proces iba začína. "Ak sa raz zaviažete systémy riadenia prijať, môžete očakávať opakované kontroly," zdôraznila primátorka. Kontroly nezabezpečuje len audítor, ale aj dvaja zamestnanci úradu.      

Mesto sa napríklad zaviazalo znižovať náklady či sťažnosti obyvateľov. Jedným z cieľov je tiež byť vnímaný ako spoľahlivý partner. Získanie oboch systémov riadenia tiež prehodnotil systém verejného obstarávania.

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
21.07.2016
Mesto sa chce v dražbe dostať späť k pozemkom pod nedostavanou Europou
Mesto Zvolen sa chce v dražbe dostať späť k pozemkom pod nedostavaným centrom Europa, ktoré pred časom predalo stavebníkovi, spoločnosti VAV invest B. Bystrica. Druhá časť centra sa totiž vôbec nepostavila, keď sa vlastník pozemkov dostal medzičasom do konkurzu.
viac
20.10.2016
Finálne riešenie parkovacej politiky bude výhodné pre Bratislavčanov
V utorok (18. októbra) sa uskutočnilo zasadnutie Komisie dopravy a informačných systémov, na ktorom poslancom mestského zastupiteľstva a členom komisie primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal a experti hlavného mesta a spoločnosti Deloitte predstavili model fungovania parkovacieho systému v Bratislave.
viac
10.04.2017
Zvolen sa pripravuje na Deň Zeme
V apríli sa opäť spoja školáci aj dospeláci, aby urobili niečo pre svoje mesto.
viac
09.06.2020
Magistrát opäť chce, aby mu občania vystavili vysvedčenie
Zvolenský magistrát sa opäť po roku pýta prostredníctvom mestských novín na spokojnosť obyvateľov mesta s prácou samosprávy a na kvalitu služieb.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.98 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.94 %