Utorok 20.08.2019
Dnes má meniny 
Anabela, Liliana
°C
18.04.2019 01:20

Mesto zmodernizuje učebne v piatich základných školách za 340-tis. eur


Ilustračná snímka, zdroj: Mesto Šaľa


Mesto Šaľa modernizuje v piatich základných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta odborné a jazykové učebne. Na ich modernizáciu získalo nenávratný finančný príspevok Európskej únie vo výške 340-tis. eur.


 „Všetky práce by mali byť ukončené do začiatku nového školského roka, teda do septembra 2019,“ informovala o tom hovorkyňa mesta Erika Kollerová.       

Na Základnej škole Jána Hollého bude zmodernizovaná učebňa informačných a komunikačných technológií (IKT). Pribudnú nové moderné notebooky vrátane softvérového príslušenstva. Okrem IKT učebne sa žiaci dočkajú aj modernizácie dvoch jazykových učební, ktoré dostanú nový nábytok, výpočtovú techniku a zariadenia. Vo všetkých troch miestnostiach budú nainštalované aj nové interaktívne tabule.       

Základná škola Ľudovíta Štúra vytvorí svojim žiakom lepšie podmienky na získavanie nových vedomostí a skúseností z oblasti biochémie a polytechniky. „Cieľom je tiež vytvoriť podmienky na znovuobjavenie chémie pre deti v meste s tradíciou chemického priemyslu a tradíciou stredného školstva v oblasti chémie,“ zdôvodnilo mesto potrebu modernizácie učební. V učebni polytechniky sa za získané financie podarí vymeniť staré okná za nové.       

Modernizáciou prejdú aj učebne fyziky na Základnej škole s materskou školou Jozefa Murgaša a Základnej škole s materskou školou Petra Pázmánya. Okrem nákupu didaktických pomôcok budú vynovené aj samotné priestory učební. Na Základnej škole Jozefa Cígera Hronského pribudne okrem učebne fyziky a jazyková učebňa.      

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.02.2017
Šaľa vyčlenila 5000 eur na projekty, ktoré navrhnú samotní občania
Mestské zastupiteľstvo v Šali schválilo pre rok 2017 výdavky vo výške 5000 eur na projekty, ktoré si spracujú samotní obyvatelia mesta. Svoje návrhy môžu skupiny obyvateľov i jednotlivci doručiť buď prostredníctvom pošty, alebo do podateľne  Mestského úradu v Šali do konca mája tohto roka.
viac
14.11.2017
Nitra hľadá zdroje na financovanie projektov Smart City
Mesto Nitra hľadá zdroje na implementáciu projektu Smart City. Vedenie mesta sa stretlo so zástupcami Európskej investičnej banky, prostredníctvom ktorej plánuje časť projektov financovať.
viac
24.04.2018
Mesto chce zmodernizovať materské školy a zvýšiť ich kapacitu
Mesto Gelnica plánuje investovať do modernizácie materských škôl. Radnici sa na tento účel podarilo získať približne 550.000 eur z eurofondov. Ďalších zhruba 85.000 eur poputuje na tento účel z mestského rozpočtu.
viac
12.03.2019
Začala sa modernizácia učební
Projekty modernizácie učební v Malackách sa už rozbehli. Mesto na ne vlani získalo financie z Európskeho fondu regionálneho rozvoja prostredníctvom Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP).
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.34 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.74 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.91 %