Piatok 19.10.2018
Dnes má meniny 
Kristián
18°C Bratislava
20.04.2018 11:57

MŽP finančne podporí vodozádržné opatrenia, vyhlasuje výzvu


Ilustračná snímka - zmos.sk


Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR plánuje dať milióny eur na vodozádržné opatrenia v intraviláne obcí.


 V tejto súvislosti preto vyhlasuje výzvu s alokáciou 17 miliónov eur, do ktorej sa môže zapojiť široké spektrum záujemcov vrátane subjektov tretieho sektora, akými sú združenia fyzických alebo právnických osôb, občianske združenia či neziskové organizácie poskytujúce všeobecne prospešné služby. O príspevok sa môžu uchádzať aj obce, vyššie územné celky a združenia obcí.      

"Výzva bude zameraná na tvorbu opatrení na zachytávanie zrážkovej vody v intraviláne obcí za účelom zmiernenia negatívnych dôsledkov zmeny klímy. Podporovaná bude napríklad výmena nepriepustných povrchov, realizácia zelených striech alebo budovanie podzemných alebo povrchových nádrží na zadržiavanie zrážkovej vody, pričom navrhované vodozádržné opatrenia musia byť v súlade so Stratégiou adaptácie Slovenskej republiky na nepriaznivé dôsledky zmeny klímy," povedal minister životného prostredia László Sólymos (Most-Híd).       

Žiadosti bude možné predkladať priebežne až do vyčerpania finančných prostriedkov. Maximálna výška celkových oprávnených výdavkov na opatrenie je 200.000 eur, pričom žiadateľ môže v rámci jedného projektu robiť aj viacero opatrení.       

Maximálna výška celkových oprávnených výdavkov na projekt je stanovená na 600.000 eur. "S cieľom minimalizovať administratívnu záťaž žiadateľov sa v maximálnej možnej miere využíva elektronická výmena informácií priamo s príslušnými verejnými inštitúciami, ktoré nimi disponujú," povedal Sólymos.       

Úplné znenie výzvy na predkladanie žiadostí o poskytnutie nenávratného finančného príspevku bude dostupné na webovom sídle Operačného programu Kvalita životného prostredia www.op-kzp.sk      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
10.11.2016
Dotačná schéma pre turizmus je spustená
BSK 9. novembra zverejnil výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácií z Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy na podporu turizmu pre rok 2017.
viac
02.02.2017
Novinky prichádzajúce od poslancov EP a MŽP SR
Dobrou správou pre napredovanie (aj) s komunálnymi odpadmi sa zdá byť výzva poslancov Európskeho parlamentu (EP) z Výboru pre životné prostredie, zdravie a bezpečnosť potravín (ENVI).
viac
28.08.2017
Ministerstvo zverejnilo prvú výzvu Fondu na podporu kultúry národnostných menšín
Fond na podporu kultúry národnostných menšín, ktorého vznik odsúhlasila NR SR na základe návrhu vládneho zákona v máji tohto roku, uverejnil prvú výzvu na registráciu organizácií národnostných menšín.
viac
12.06.2018
Kanalizácie vo vodohospodárskych oblastiach sa budú platiť z eurofondov
Obce, združenia obcí, vlastníci verejných kanalizácií a právnické osoby môžu od utorka žiadať o prostriedky z eurofondov na výstavbu kanalizácií.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
79.08 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.68 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.25 %