Piatok 14.05.2021
Dnes má meniny 
Bonifác
°C
10.04.2021 09:10

Festival letectva Piešťany 2021 sa presúva


Ilustračná snímka


Už druhú sezónu sa kultúra na Slovensku otriasa v základoch a pandémia Covid-19 zatvára všetky hromadné podujatia. Neostáva nám nič iné, ako sa tomu prispôsobiť...


Festival letectva Piešťany 2021 mal otvárať tohtoročnú festivalovú sezónu, no keďže pandemická situácia je aj naďalej alarmujúca, musíme sa k tomu postaviť zodpovedne a rešpektovať stále trvajúce okolnosti. Pre Festival letectva Piešťany je to už druhý presunutý termín kvôli pandémii, keďže korona mu dala stopku aj minulé leto 2020 a inak to, bohužiaľ, nebude aj tento rok. „Bezpečnosť našich návštevníkov je pre nás najdôležitejšia a hoci nám to je nesmierne ľúto, osobne sa v Piešťanoch uvidíme až v roku 2022,“ prezradil organizátor festivalu, ktorého slová dopĺňa aj spoluorganizátor podujatia Trnavský samosprávny kraj. „Podpora festivalu zo strany trnavskej župy stále trvá. Považujeme ho za výborný rozvojový impulz. Práve na budúci rok, snáď už popandemický, bude dôležité nakopnúť ekonomiku i turizmus,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Návštevníci neprídu o nič

Celý tím FLP však na podujatí pracuje nepretržite aj v týchto chvíľach a sezónu 2022 chce odštartovať vo veľkom štýle. „Veľmi nás však mrzí, že od vlády stále prichádzajú zmätočné informácie a organizátori hromadných podujatí sú stále plní otázok, na ktoré nedostávajú odpovede. Štát nás všetkých skrátka drží ´v šachu´ a až do poslednej chvíle sme netušili či nám Festival letectva Piešťany 2021 povolia alebo nie. Preto sme sa radšej rozhodli presunúť ho z termínu 7.-9. máj 2021 na 6.-8. máj 2022,“ upresňuje riaditeľ FLP Hubert Štoksa.

Zakúpené vstupenky na tohtoročné podujatie automaticky platia aj na rok 2022 a návštevníci tak neprídu o nič. „Naopak, budeme sa im snažiť vykompenzovať program ešte v kvalitnejšej a prepracovanejšej forme. Veríme, že budúci rok k nám bude táto epidémia milosrdnejšia a nadobro sa jej zbavíme,“ dodáva hovorkyňa Festivalu letectva Piešťany Michala Cabanová.

 Viac informácií nájdete na:

www.festivalletectva.sk

https://www.facebook.com/festivalletectvapiestany

Autor: Mgr. Michala Cabanová, Slovenská letecká agentúra, s.r.o.


komentáre
SHOW ALL
podobné
24.04.2017
Na Bojnickom zámku upália bosorku
Slovenské národné múzeum – Múzeum Bojnice tento rok počas Medzinárodného festivalu duchov a strašidiel predstaví tajomný príbeh Vladislava Opoľského. Medzinárodný festival duchov a strašidiel prinesie každoročnú dávku tajomna a strachu v termínoch 27. 4. – 1. 5. 2017 a 3. 5. – 6. 5. 2017.
viac
09.12.2018
Ekotopfilm prinesie do Prešova dokumentárne filmy o divokej prírode aj o odpade
Medzinárodný filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm prinesie do Prešova dokumentárne filmy z prostredia divokej prírody aj z centra nelegálneho obchodu. Jeho súčasťou budú aj sprievodné diskusie venované téme komunálnych odpadov.
viac
04.05.2019
Na Festival letectva prišlo do Piešťan niekoľko tisíc ľudí
Niekoľko tisíc divákov prišlo v sobotu na piešťanské letisko pri príležitosti otvorenia dvojdňového Festivalu letectva. Jeho úvodný deň bol venovaný pripomienke 100. výročia tragickej smrti vedca, diplomata, politika i letca Milana Rastislava Štefánika a bol súčasťou celonárodnej spomienky.
viac
05.08.2020
Piešťany budú centrom otvorenia Dní európskeho kultúrneho dedičstva
Tohtoročným hostiteľom otváracieho ceremoniálu Dní európskeho kultúrneho dedičstva (DEKD) na Slovensku budú Piešťany.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.76 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.63 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.62 %