Utorok 25.06.2024
Dnes má meniny 
Olívia, Tadeáš
°C
28.09.2020 11:05

Obec Rakovo má nové hasičské vozidlo


Snímka: Milan Dermek


Dobrovoľný hasičský zbor obce Rakovo si dňa 18. septembra 2020 v areáli Záchrannej brigády HaZZ v Žiline prevzal nové hasičské vozidlo Iveco Daily spolu s ďalšími šiestimi obcami Žilinského kraja.


Slávnostné odovzdávanie vozidiel sa uskutočnilo za účasti Vendelína Leitnera, štátneho tajomníka MV SR a ďalších funkcionárov Hasičského a záchranného zboru, veliteľa Záchrannej brigády HaZZ v Žiline a generálneho sekretára Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR.

Vozidlo prevzal starosta obce Patrik Antal a členovia Dobrovoľného hasičského zboru obce Rakovo, ktorý svoju históriu píše od 24. júla 1924, teda už 96 rokov. Za prvého predsedu hasičského zboru v obci bol zvolený Jozef Facuna, veliteľom bol Ján Janota, tajomníkom Štefan Polko, zborovým gazdom Ján Vydra, pokladníkom Jozef Facuna. Zakladajúcimi členmi boli Peter Bodo, Jozef Plica, Samuel Plica, Ján Zelienka, Pavol Čierny, Ján Facuna, Ján Janota, Ondrej Brdo-Žiara, Ján Krutek, Ján Jesenský, Ján Vydra, Ján Ďurkovič. V roku 1924 bola zakúpená aj prvá hasičská striekačka, ktorá je v obci dodnes. Dnes je jej čestné miesto na podstavci pred obecným domom.

Z okresov Martin a Turčianske Teplice si nové hasičské vozidlo prevzala aj z obec Slovenské Pravno.

Nová technika bude slúžiť členom Dobrovoľných hasičských zborov pri ochrane životov, zdravia a majetku obyvateľov obce a blízkeho okolia. Odovzdanie novej hasičskej techniky sa mohlo uskutočniť vďaka projektu MV SR, Zvýšenie odborných a intervenčných kapacít na regionálnej a lokálnej úrovni, ktorý sa realizuje vďaka podpore z Európskeho fondu regionálneho rozvoja cez Operačný program „Kvalita životného prostredia“.

Autor: Ľubomír Žila


komentáre
SHOW ALL
podobné
22.07.2019
Nové vozidlá Iveco Daily si v stredu prevzalo 13 obcí Trnavského kraja
Na slávnostnom odovzdávaní, ktoré sa uskutočnilo za prítomnosti ministerky vnútra SR Denisy Sakovej, prezidenta Hasičského a záchranného zboru Alexandra Nejedlého a generálneho sekretára Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR Vendelína Horvátha,
viac
28.08.2019
Vo výbave turzovských hasičov pribudlo nové vozidlo
V minulom roku turzovskí hasiči oslávili 140. výročie vzniku Dobrovoľného hasičského zboru. Za tento čas im získali desiatky vozidiel a hasičskej techniky, ktoré vždy slávnostne privítali.
viac
20.11.2019
Dobrovoľní hasiči z Nitrianskeho a Trenčianskeho kraja majú nové vozidlá
Dobrovoľní hasiči z obcí v Trenčianskom a Nitrianskom kraji môžu pri svojich zásahoch využívať nové vozidlá Iveco Daily. Do užívania im ich odovzdalo Ministerstvo vnútra SR v utorok.
viac
08.09.2020
Dobrovoľní hasiči v Košickom kraji dostali nové vozidlá
Nové autá Iveco Daily dostali obec Štós, Košická Belá, Rákoš, Trhovište, Jasov, Rejdová, Prakovce, Švedlár, Dobšiná a Borša.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.21 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.14 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.64 %