Nedeľa 23.01.2022
Dnes má meniny 
Miloš
°C
04.09.2021 05:40

Ak je kontajner na triedený zber plný, je možné odpad položiť vedľa neho?


Radíme s odpadmi


Organizácia zodpovednosti výrobcov ENVI - PAK odpovedá na vaše otázky. Ak potrebujete poradiť v oblasti odpadov, napíšte nám, prosím, na adresu komunikacia@envipak.sk.


Zberové spoločnosti nie sú povinné automaticky upratovať a zbierať odpad okolo zberných nádob. Občania sú povinní ukladať odpad do zberných nádob a to tak, aby sa dali uzavrieť a odpad z nich nevypadával. Okrem toho, že zberová spoločnosť odpad uložený vedľa zbernej nádoby nemusí odniesť, vznikajú aj ďalšie problémy. Ľahší odpad ako plasty alebo papier môže odniesť vietor a týmto spôsobom sa výrazne znečisťuje životné prostredie. Odpad sa dostáva do okolia, do prírody alebo do riek. Sklo uložené vedľa zbernej nádoby sa ľahko rozbije a môže poraniť ľudí, ale aj zvieratá pohybujúce sa okolo nich. Objemný odpad v žiadnom prípade nepatrí vedľa zberných nádob a zberová spoločnosť ho takisto nemá povinnosť vyniesť. Nábytok, matrace, elektronika alebo stavebný odpad patria na zberný dvor. V prípade, že ho máte veľa, napríklad po prerábke bytu či domu, odporúčame nechať si pristaviť veľkokapacitný kontajner.

https://envipak.sk/

komunikacia@envipak.sk

Autor: (ENVI-PAK)


komentáre
SHOW ALL
podobné
03.01.2017
Zber vianočných stromčekov sa v Trenčíne začne na budúci týždeň
Zber vianočných stromčekov sa v Trenčíne začne 10. januára. Mestská rozpočtová organizácia Mestské hospodárstvo a správa lesov ich bude zbierať vždy v utorok až do 14. februára.
viac
22.03.2017
Petržalka odvezie nadrozmerný odpad opäť bezplatne
Deväťdesiat veľkokapacitných kontajnerov rozmiestni opäť petržalská samospráva bezplatne na rôznych miestach podľa naplánovaného harmonogramu. Kontajnery sú určené na nadrozmerný odpad ako sú veľké kusy nábytku, stoly, stoličky, matrace.
viac
27.03.2017
V Žiline začne zber objemných komunálnych odpadov
Na území mesta Žilina sa začne 4. apríla zber objemných komunálnych odpadov, ktorý postupne vo všetkých mestských častiach potrvá do 28. mája. Informoval o tom hovorca mesta Žilina Pavol Čorba.
viac
11.12.2021
Kam vyhodiť bločky z nákupov?
Organizácia zodpovednosti výrobcov ENVI - PAK odpovedá na vaše otázky. Ak potrebujete poradiť v oblasti odpadov, napíšte nám, prosím, na adresu komunikacia@envipak.sk.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.58 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.65 %