Utorok 26.05.2020
Dnes má meniny 
Dušan
°C
11.05.2020 10:45

Bratislava spustila program na podporu investícií do športovej infraštruktúry


Ilustračná snímka: (tasr).


Mesto Bratislava spustilo grantový program na podporu investícií do športovej infraštruktúry. Zámerom je Bratislavčanom priniesť nové zóny určené na šport a rekreáciu.


Magistrát zároveň vyhlásil novú výzvu pre podávanie žiadostí o grant na podporu pohybových aktivít a neformálneho vzdelávania v oblasti práce s deťmi a mládežou, a to na projekty realizované on-line. Informovala o tom hovorkyňa Bratislavy Katarína Jánošíková.

V prípade programu na podporu investícií do športovej infraštruktúry patria medzi oprávnené aktivity rekonštrukcie a modernizácia športových ihrísk, športových objektov, zariadení a budov, ktoré sú určené na šport a rekreáciu verejnosti. „Rovnako aj obstaranie materiálno-technickej základne, prípadne jej rekonštrukcia a modernizácia,” vysvetlila bratislavská samospráva.

Maximálna výška dotácie je 150 000 eur, pričom maximálna suma návrhu dotácie jednému žiadateľovi v jednom rozpočtovom roku na všetky schválené projekty nesmie túto sumu prekročiť. Záujemcovia o grant na podporu investícií do športovej infraštruktúry v hlavnom meste sa môžu do elektronického systému pre podanie žiadosti prihlasovať do 31. mája do 12.00 h.

Termín platí aj pre záujemcov o grant na podporu športových a vzdelávacích aktivít realizovaných on-line formou. Maximálna výška dotácie na jeden schválený projekt je 3320 eur. Maximálna výška dotácie jednému žiadateľovi na všetky schválené projekty, vrátane tých v podprograme 2, je 10.000 eur na kalendárny rok. „Cieľom je podpora športových a vzdelávacích podujatí a aktivít organizovaných najmä na lokálnej úrovni za účelom zapojenia čo najširšieho počtu obyvateľov hlavného mesta s dôrazom na deti a mládež k ich aktívnemu využívaniu voľného času,” spresnilo mesto.

Medzi oprávnené aktivity podpory v tomto prípade mesto zaraďuje podujatia a záujmové činnosti zamerané na pohybové aktivity, tvorivosť a podnikavosť, podpora rozvoja talentu, budovanie prirodzeného záujmu o pravidelnú či príležitostnú záujmovú činnosť v čase mimo vyučovania. Taktiež podujatia a aktivity zamerané na získavanie sociálnych zručností a schopností, konferencie, workshopy, semináre, školenia, športové a vzdelávacie podujatia a aktivity realizované najmä na úrovni hlavného mesta.

Rovnako aj pravidelná tréningová a záujmová činnosť, tábory, sústredenia, výmenné pobyty, propagácia aktivít podporujúcich pohyb, zdravý životný štýl, záujmové a vzdelávacie aktivity či vydávanie tlačovín na podporu záujmových a vzdelávacích aktivít. Verejnosť nájde viac informácií o grantových programoch na webovej stránke hlavného mesta.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
18.04.2017
Kultúru a šport v regiónoch podporí župa dotáciami vo výške 248-tisíc eur
V rámci nového systému poskytovania dotácií podporí Žilinský samosprávny kraj prvých 379 projektov na Kysuciach, Liptove, Turci, hornom Považí a Orave.
viac
11.01.2018
Bratislava podporí kultúrne a spoločenské projekty sumou 369 000 eur
Hlavné mesto vyčlenilo v rozpočte na rok 2018 na podporu kultúry cez grantový program Ars Bratislavensis sumu 180 000 eur. V rámci Grantového programu pre voľný čas, šport a sociálne aktivity prerozdelí Bratislava na projekty ďalších 189 000 eur.
viac
18.04.2020
Verejné hlasovanie určilo projekty podporené z participatívneho rozpočtu
Projekty, ktoré podporia z nitrianskeho grantového programu Mením Moje Mesto, sú už známe. Ľudia vo verejnom hlasovaní vyberali z 29 verejnoprospešných zámerov. Finančnú podporu získa desať projektov, ktoré dostali najviac hlasov.
viac
16.05.2020
Program Talenty Novej Európy podporí deti a mladých ľudí sumou 66 000 eur
Takmer šesť desiatok detí a mladých ľudí z celého Slovenska si rozdelí sumu 66 000 eur v rámci grantového programu Talenty Novej Európy. Finančný grant získa 33 finalistov v kategórii umenie a veda a 26 finalistov v kategórii šport.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.87 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.35 %