Štvrtok 28.05.2020
Dnes má meniny 
Viliam
°C
16.06.2019 10:20

BSK prerozdelí tento rok v rámci územných dotácií viac ako 383 800 eur


BSK-logo


Bratislavský samosprávny kraj (BSK) prerozdelí tento rok v rámci územných dotácií viac ako 383.800 eur. V najbližších dňoch by mal preto spustiť výzvu na predkladanie žiadostí. Jednotlivé žiadosti bude kraj prijímať do konca augusta.


Projekty podporené z tejto dotačnej schémy musia byť zrealizované v tomto kalendárnom roku. Rozhodli o tom v piatok poslanci BSK.       

O dotáciu môže požiadať obec, mesto alebo mestská časť na území Bratislavského kraja. Oprávneným žiadateľom je tiež organizácia zriadená obcou, mestom či mestskou časťou, napríklad rozpočtová či príspevková organizácia. Na jeden projekt je žiadateľ oprávnený žiadať maximálne 8000 eur. Zároveň maximálna výška poskytnutých dotácií pre jedného žiadateľa zo všetkých dotačných schém BSK nesmie prekročiť 20.000 eur v jednom rozpočtovom roku. Dotácie nie sú určené organizáciám v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK.

Územná dotácia je zameraná predovšetkým na podporu budovania a rozvoja verejnej infraštruktúry, napríklad športovej, voľnočasovej, kultúrnej či školskej. Týka sa tiež rekonštrukcie a revitalizácie verejných priestranstiev, s výnimkou komunikácií a chodníkov. Z dotácie môže byť financované aj budovanie, obnova, zatraktívnenie turistickej infraštruktúry, ako napríklad náučné chodníky, vyhliadkové veže či infotabule.       

Žiadosti sa podávajú elektronicky, cez webovú stránku BSK, kde sa žiadateľ registruje a vypĺňa elektronický formulár. Následne však vyplnenú, vytlačenú a podpísanú žiadosť s povinnými prílohami musí doručiť do podateľne Úradu BSK. Urobiť tak môže osobne alebo poštou. V rámci výzvy nie je povinné spolufinancovanie zo strany žiadateľa, avšak predkladaný projekt nemôže byť spolufinancovaný z iných prostriedkov rozpočtu ani iných dotačných schém BSK.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
22.04.2016
Dotácie kraja podporia aktivity ekonomického rozvoja vidieckych oblastí
Mestá a obce v bratislavskom regióne i mestské časti Bratislavy budú môcť Bratislavský samosprávny kraj (BSK) požiadať o dotácie, ktoré majú podporiť ekonomický potenciál vidieckych oblastí kraja.
viac
16.11.2017
Výzvy na podporu kultúry a turizmu 2018 sú otvorené
Bratislavský samosprávny kraj (BSK) zverejnil 2. novembra 2017 výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácií z Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy na podporu kultúry a turizmu pre rok 2018. Žiadatelia môžu predkladať svoje projekty do 18. decembra 2017.
viac
09.01.2019
BSK: Športové zväzy môžu žiadať o podporu
Žiadatelia môžu predkladať svoje projekty do 18. januára 2019.
viac
17.08.2019
O územné dotácie je možné žiadať do konca augusta
Obce, mestá a mestské časti na území Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) majú ešte do konca augusta možnosť požiadať o územné dotácie. Kraj má pre ne tento rok vyčlenených viac ako 383.800 eur.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.87 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.35 %