Nedeľa 07.03.2021
Dnes má meniny 
Tomáš
°C
16.01.2021 01:50

CEMR: Mestá a obce – Zem vás potrebuje!


Ilustračná snímka


Európska asociácia miestnych a regionálnych samospráv (CEMR) vyzýva miestnych lídrov k podpisu Parížskej deklarácie 2020 - k zapojeniu sa do globálneho hnutia proti zmene klímy. Deklaráciu je možné podpísať online do 31. januára 2021.


So zvýšenými európskymi ambíciami v oblasti klímy, plánom Číny na úplnú dekarbonizáciu do roku 2060 a príchodom ekologickejšej administratívy USA pod vedením zvoleného nového prezidenta - nastalo momentum proti zmene podnebia a prechodu na udržateľné hospodárstvo.

Päť rokov po prelomovej Parížskej dohode môžu teraz štatutárni predstavitelia miest a obcí a ďalší miestni lídri podpísať Parížsku deklaráciu 2020, čím opätovne potvrdia svoj záväzok masívneho zníženia emisie uhlíka do roku 2050. Potenciálni signatári môžu krátky online formulár signatára vyplniť do 31. januára 2021 (en / fr).

Parížsku deklaráciu zahájili starostka Príža Anne Hidalgo, starosta Los Angeles Eric Garcetti , CEMR a ďalšie siete miestnych a regionálnych samospráv, ktoré sa zúčastnili fóra „Nulový uhlík“,  ktoré usporiadalo mesto Paríž v decembri 2020. Týmto podpisom sa miestni lídri dostali do centra globálnej kampane „Cities Race to Zero / Mestá bežia k nulovému cieľu“, a to v období pred COP26, ktoré sa uskutoční v Glasgowe v novembri tohto roku.

Signatári sa predovšetkým zaväzujú uskutočniť okamžité kroky, dosiahnuť klimatickú neutralitu do roku 2050 a do procesu k neutralite zapojiť mladých ľudí.

Zdroj: ccre.org 

Autor: Zdroj: (zmos)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.10.2018
Online žiadosti o vydanie elektronického podpisu prevažujú nad návštevami
Druhého októbra ministerstvo vnútra v spolupráci s NASES sprístupnilo novú verziu aplikácie pre občianske preukazy, pomocou ktorej možno požiadať o všetko potrebné pre používanie elektronického podpisu cez internet.
viac
11.12.2019
Slovensko nepoľaví v úsilí bojovať proti zmene klímy, tvrdí L. Sólymos
Slovensko nepoľaví v úsilí bojovať proti zmene klímy. Uvedomuje si kroky, ktoré musí urobiť, aby sa čím skôr priblížilo k udržateľnému a obehovému hospodárstvu. Tvrdí to minister životného prostredia László Sólymos, ktorý sa v utorok a stredu (11. 12.) zúčastní na klimatickom samite OSN v Madride.
viac
15.06.2020
Slovensko neodmietlo žiadnu kontrolu pri klimatickom zákone EK
Slovensko neodmietlo žiadnu kontrolu a nezmenilo ani ciele na dosiahnutie uhlíkovej neutrality pri klimatickom zákone z dielne Európskej komisie (EK). Ten má nastaviť rámec pre krajiny Európskej únie (EÚ) na dosiahnutie uhlíkovej neutrality.
viac
21.10.2020
Enviroaktivisti odovzdajú vo štvrtok do NRSR petíciu s viac ako 120 000 podpismi
Environmentálna iniciatíva "Klíma ťa potrebuje" odovzdá vo štvrtok (22. 10.) dopoludnia do Národnej rady SR petíciu týkajúcu sa klimatickej krízy s viac ako 120 000 podpismi. Potvrdila to jedna z organizátoriek petície a iniciatívy Mladí za klímu Marta Fandlová.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.70 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.70 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.61 %