Streda 24.07.2024
Dnes má meniny 
Vladimír
°C
07.06.2024 03:10

Deň zdravia v Trenčianskych Tepliciach


Ilustračný výrez plagátu


Urobte si preventívnu prehliadku. Deň zdravia v Trenčianskych Tepliciach - 14. ročník prinesie hodiny zdravia, besedovania, športovania, tanca, zdravý a remeselný trh. Odhalené bude aj nové detské ihrisko na Kúpeľnom námestí.


Najbližšia sobota bude v Trenčianskych Tepliciach určená pre návštevníkov aj obyvateľov, aby si mohli preveriť svoj zdravotný stav vďaka prítomnosti odborníkov v zónach zdravia. Nebudú chýbať zamestnanci Regionálneho úradu verejného zdravotníctva z Trenčína, študenti Strednej zdravotníckej školy z Trenčína, Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR z Trenčína, či zdravotných poisťovní.

Tento ročník bude obohatený o niekoľko besied s odborníkmi na zdravie a životný štýl, workshopy a absolútnou novinkou bude prítomnosť OZ „Nie rakovine“ s nadrozmerným nafukovacím črevom i pľúcami v rámci „Road show“ po Slovensku s Patrikom Hermanom. Osveta toho, ako predchádzať vzniku onkologických ochorení, bude prirodzenou súčasťou tejto iniciatívy. Do Trenčianskych Teplíc aj tento rok zavítajú predajcovia so zdravou výživou, či už s bylinkami, medom, tinktúrami, ručne vyrobenými pomôckami na každodenné použitie, ale aj originálnymi výrobkami remeselníkov. Program Dňa zdravia 2024 sľubuje pestré vyžitie, obohatený bude o vystúpenia v podaní detí z Centra voľného času pri ZŠ A. Bagara s folklórnymi tančekmi a detskou Zumbou či tanečnej skupiny CHOREOFACTORY. „Deň zdravia je už dlhoročnou tradíciou a som rada, že spolu so zakladateľkou podujatia pani Melániou Rabina Ružičkovou každoročne prispôsobujeme všetko tomu, aby bol každý rok tohto podujatia ešte pestrejší, a tým aj úspešnejší. V našom meste si zakladáme na pestovaní tradícií a ku kúpeľnému mesto neodmysliteľne patrí, a je to s nami späté, pripomínať si dôležitosť zdravia a najmä spôsoby, ako si ho udržiavať v dobrej kondícii. A tento deň je na to určený vo všetkých svojich aspektoch,“ uviedla primátorka mesta Zuzana Frajková Ďurmeková. „Deň zdravia sme začali organizovať ešte v roku 2008 v spolupráci so Združením cestovného ruchu Trenčianske Teplice. Som rada, že sme dokázali aj napriek dvojročnej prestávke podujatie v období COVIDU zorganizovať v takomto rozsahu vlani, pokračujeme v tomto roku s dôrazom na dôležitosť zdravia, zdravej výživy a prevencie,“ konštatovala Melánia Rabinova Ružičková, (zakldateľka Dňa zdravia v Trenčianskych Tepliciach). Na realizácii podujatia sa podieľajú: Združenie sluchovo postihnutých mikroregiónu Teplička, Mesto Trenčianske Teplice a Oblastná organizácia cestovného ruchu Trenčianske Teplice, OZ Nie Rakovine, Revel Sport Club, RÚVZ, poisťovňa VSŽP,

PROGRAM – 8. 6. 2024:

10:00 hod. - OTVORENIE PODUJATIA primátorkou mesta Trenčianske Teplice a zakladateľkou podujatia DEŇ ZDRAVIA v našom meste pani Melániou Rabinou Ružičkouvou, slávnostné otvorenie detského ihriska na Kúpeľnom námestí

10:30 hod. - IDEME DO POHYBU: rozhýbeme námestie DETSKOU ZUMBOU s CVČ s Miladkou Mercellovou

11:00 hod. - TANEČNÁ ŠKOLA detí zo ZŠ A. Bagara s Miladkou Mercellovou

11:35 hod. - Vystúpenie mladej pesničkárky s gitarou VIKI TARABOVEJ

11:45 hod. - Povedzme NIE RAKOVINE spoločne s PATRIKOM HERMANOM - viac o tom, ako je možné včas onkologickým ochoreniam predchádzať

12:10 Vystúpenie mladej pesničkárky s gitarou VIKI TARABOVEJ

 13:00 hod. - predtým bola moderátorka, politička i banková ombudsmanka a dnes hovorí o tom, ako žiť život s vášňou: EVA ČERNÁ

 13:30 hod - vystúpenie tanečnej formácie CHOREOFACTORY

 14:15 hod. - známy bylinkár Ján Dedík porozpráva o tom, prečo zomierajú takí mladí ľudia

 14:35 hod. -Vystúpenie mladej pesničkárky s gitarou VIKI TARABOVEJ

 15:00 hod. - beseda s toxikológom, biochemikom a metodikom liečebného hladovania JOZEFOM VALÚCHOM

 15:35 hod. - Vystúpenie mladej pesničkárky s gitarou VIKI TARABOVEJ

 16:00 hod. - žrebovanie TOMBOLY na hlavnom pódiu

 17:00 hod. - ZÁVER PODUJATIA

Autor: (ts-mesto Trenčianske Teplice)


komentáre
SHOW ALL
podobné
26.05.2016
Filmový festival v Trenčianskych Tepliciach. Značka sa sťahuje, tradícia zostáva
Fanúšikovia filmového festivalu si za 23 rokov zvykli na ArtFilm v Trenčianskych Tepliciach. Po rozhodnutí organizátora podujatia o jeho presune do Košíc na Slovensku pribudne ďalšie ambiciózne podujatie.
viac
22.06.2016
Do trenčianskoteplickej doliny sa opäť po roku vracia filmové umenie
V dňoch 23. – 26. júna sa už po 24. krát v Trenčianskych Tepliciach stretne široká odborná i laická verejnosť so záľubou v kinematografii.
viac
10.05.2019
Stretnutie cyklistických legiend Slovenska
Po prvýkrát sa v Trenčianskych Tepliciach uskutoční stretnutie cyklistických legiend Československa, ktoré sa spoločne na bicykloch vydajú na viac ako 32 kilometrov dlhý okruh.
viac
04.03.2021
Trenčianske Teplice sú ďalšou samosprávou využívajúcou aplikáciu SOM
Kúpeľné mesto Trenčianske Teplice je ďalšou z takmer 40 slovenských samospráv, ktoré začali využívať mobilnú aplikáciu Správy o meste (SOM). Oficiálne ju spustili v pondelok (1. 3.).
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.26 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.62 %