Nedeľa 19.01.2020
Dnes má meniny 
Drahomíra, Mário
°C
06.05.2018 03:00

Do obnovy ihriska v parku investuje mesto Fiľakovo s partnermi 22-tis. eur


Snímka, zdroj: rimava.sk


Celkovo 22-tis. eur investuje samospráva Fiľakova v Lučeneckom okrese do obnovy detského ihriska v tamojšom mestskom parku. V rámci rekonštrukcie bude jeho vybavenie kompletne nahradené novými prvkami. S prácami chce mesto začať v letných mesiacoch, dokončenie projektu plánuje do augusta.


Preliezačky, kolotoč a ostatné súčasné vybavenie ihriska je podľa samosprávy už v zlom technickom stave a niektoré časti nespĺňajú súčasné bezpečnostné normy. Jedným z nich je i kovový kolotoč, ktorý je v parku desaťročia.       

„Pre mnohých z nás má sentimentálnu hodnotu, bol súčasťou detstva niekoľkých generácií. Dnes už nespĺňa požadované normy, pre deti môže byť nebezpečný, preto ho budeme musieť odstrániť,“ povedal primátor mesta Attila Agócs. Dodal, že tie časti vybavenia ihriska, ktoré budú použiteľné, zrepasujú a následne rozmiestnia v iných lokalitách, predovšetkým na sídlisku Farská lúka.       

Súčasťou obnoveného ihriska má byť okrem iného kombinovaná veža, hojdačky, kolotoč, tabuľa na kreslenie či malý altánok. Z celkovej sumy 22.000 eur, potrebnej na rekonštrukciu, poskytne mesto čiastku 10.000 eur. Zvyšok venujú partneri - Nadácia Veolia a Stredoslovenská vodárenská prevádzková spoločnosť, a. s.       

Mesto plánuje okolo ihriska vybudovať tiež oplotenie, aké už má na existujúcom ihrisku na Ulici 1. mája. „Aj keď je to oplotenie nízke, osvedčilo sa nám. Chráni najmä pred znečisťovaním priestoru psami, ale slúži i na vymedzenie pozemku,“ doplnil primátor.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
09.06.2017
Stropkov rekonštruuje historický park, deťom odovzdali ďalšie nové ihriská
Postupná obnova centra mesta prebieha v Stropkove aj v tomto roku. Aktuálne finišujú s terénnymi a sadovými úpravami historického parku. Vlani tam bolo kompletne zrekonštruované a vymenené kované oplotenie, teraz sa zamerali na revitalizáciu zelene, starej fontány a mobiliáru.
viac
24.08.2017
Do Prievidzského parku prinesie oživenie petangové ihrisko
V parku Prepadliská onedlho pribudne nové petangové ihrisko. Vybuduje ich prievidzská firma, ktorá vzišla z verejnej súťaže. Do mesiaca od podpísania zmluvy s mestom Prievidza musí odovzdať projektovú dokumentáciu a do štyroch mesiacov aj hotové dielo.
viac
10.09.2019
Budeme mať moderné a bezpečné detské ihrisko
Detské ihrisko blízko futbalového štadióna v Zámockom parku dočasne prestalo plniť svoj účel. Dôvod je prozaický: rekonštrukcia. Práce potrvajú približne mesiac a ich výsledkom bude krásne, moderné a bezpečné ihrisko.
viac
20.12.2019
Obnovu parku pri kaštieli v Dolnej Strehovej ukončia na jar
Do konca mája budúceho roka by mali byť hotové práce na obnove historického parku v okolí Múzea Imre Madácha v Dolnej Strehovej v okrese Veľký Krtíš.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.37 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.84 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.79 %