Sobota 08.08.2020
Dnes má meniny 
Oskar
°C
31.07.2020 10:25

Dosahujeme ciele EÚ 2020 v oblasti zmeny klímy a energetiky?


Ilustračná snímka.


Národný kontrolný úrad v spolupráci v spolupráci s Národným kontrolným úradom ČR Vám prináša spoločnú správu o podpore vo vybraných oblastiach klimaticko-energetickej politike a jej vplyve na plnení európskych cieľov v oblasti zmeny klímy a energetiky.


Podľa tejto správy Slovensko zaostáva v plnení záväzkov, ktoré majú prispievať k zmierneniu negatívnych klimatických zmien či k úsporám energií. Spoločná kontrolná akcia českého a slovenského kontrolného úradu z obdobia rokov 2015 – 2018 ukázala, že obe krajiny majú rezervy v napĺňaní záväzkov. Slovensku sa zatiaľ nedarí dosiahnuť 14-percentný podiel obnoviteľných zdrojov energie (OZE) na celkovej spotrebe energií a kľúčový cieľ v oblasti dopravy, zvýšiť podiel OZE na desať percent, neplní ani Česko. Zatiaľ čo naša krajina pri alternatívnych pohonoch v doprave významnejšie podporovala elektromobilitu, naši susedia sa zamerali na stlačený zemný plyn (CNG), aj preto u nich jazdí takmer stonásobne viac áut s týmto pohonom. Slovensko je zase lepšie v počte nových elektromobilov, ktoré tvoria viac ako dve percentá novo registrovaných áut, kým v Česku je to len 1,15 %.

Viac sa dočítate na stránke Najvyššieho kontrolného úradu SR.

Autor: (ZMOS)


komentáre
SHOW ALL
podobné
14.12.2016
Martin BERTA: Eurofondy sa nemajú rušiť, ale vylepšovať
Národné delegácie Českej a Slovenskej republiky pri Európskom výbore regiónov na plenárnom zasadnutí, ktoré sa konalo 7. a 8. decembra v Bruseli, prijali spoločné stanovisko ku kohéznej politike po roku 2020.
viac
24.03.2017
Monitorovací výbor pre OP EVS schválil zámery národných projektov
Monitorovací výbor pre operačný program Efektívna verejná správa (OP EVS) schválil na svojom marcovom siedmom zasadnutí predložené zámery dvoch národných projektov.
viac
12.02.2020
Facebook spúšťa na Slovensku a v ČR "fact-checkingový" program
Spoločnosť Facebook v utorok (11. 2. 2020) oznámila spustenie svojho „fact-checkingového“ programu na Slovensku a v Českej republike v spolupráci s Agence France-Presse (AFP).
viac
01.08.2020
Poradia si obce a mestá s kuchynským odpadom?
Od januára 2021 musia mestá a obce zabezpečiť občanom možnosť triedenia zberu kuchynského odpadu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.02 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.71 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.28 %