Streda 28.02.2024
Dnes má meniny 
Zlatica
°C
27.08.2020 09:05

Košický kraj využíva leto na opravy stredných škôl


Snímka zdroj: (kosicednes.sk).


Letné prázdniny využil Košický samosprávny kraj (KSK) na opravy stredných škôl a školských zariadení.


„Posledné týždne sa snažíme pripraviť priestory škôl tak, aby sa žiaci mohli v septembri vrátiť do vynovených učební. Celkovo sme na práce prebiehajúce počas leta vyčlenili približne 4 700 000 eur,” uviedol predseda KSK Rastislav Trnka.      

Aktuálne sa na krajských školách realizujú opravy fasád, sociálnych zariadení, odborných učební, výmeny okien či rekonštrukcie telocviční. Odborné učebne renovujú napríklad na košickom Gymnáziu Šrobárova, Strednej odbornej škole (SOŠ) Gemerská, SOŠ Ostrovského či na Technickej akadémii v Spišskej Novej Vsi, informoval Úrad KSK.  Jednou z najväčších rekonštrukcií počas leta je oprava budovy SOŠ Jozefa Szakkayho na Grešákovej ulici v Košiciach za 470 000 eur. „Budova školy bola postavená v 30. rokoch minulého storočia, okná na prvých dvoch poschodiach boli ešte pôvodné, takže v súčasnosti sa už rozpadávali a boli energeticky neefektívne. Po prázdninách bude na žiakov čakať aj nová fasáda školy, takže sa veľmi tešíme, že sme sa po rokoch dočkali takejto väčšej rekonštrukcie,” konštatovala riaditeľka školy Eva Matejová.       

Novú fasádu budú mať aj Gymnázium Alejová v Košiciach, Hotelová akadémia v Spišskej Novej Vsi, Gymnázium Pavla Horova v Michalovciach, SOŠ technická v Rožňave a Gymnázium Sobrance.      

Na SOŠ ekonomickej v Spišskej Novej Vsi vymenia okná a dvere, Gymnázium v Krompachoch bude mať nové oplotenie, podlahy vymenia na SOŠ automobilovej v Košiciach. Rekonštrukcia sa týka aj elokovaného pracoviska košickej SOŠ poľnohospodárstva a služieb na vidieku v Rozhanovciach, elektroinštaláciu a podlahy opravia na prízemí budovy Gymnázia Javorová v Spišskej Novej Vsi.       

Obnova zahŕňa aj školské športoviská. „Do konca septembra plánujeme opraviť telocvičňu na SOŠ obchodu a služieb v Michalovciach, na Strednej zdravotníckej škole v Michalovciach prešlo opravou multifunkčné ihrisko a nové opláštenie telocvične bude mať SOŠ Gemerská v Košiciach. Verím, že aj takýmito krokmi sa nám podarí rozhýbať našu mládež a zvyšovať kvalitu podmienok športovania v kraji,” uviedol Trnka.      

V opravách bude kraj pokračovať aj na jeseň. Rekonštruovať sa bude fasáda budovy Gymnázia Pavla Horova v Michalovciach a telocvičňa SOŠ Učňovská v Košiciach-Šaci.      

V školách v zriaďovateľskej pôsobnosti KSK došlo v minulom školskom roku pre opatrenia proti šíreniu nového koronavírusu k prerušeniu vyučovania 9. marca.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.08.2020
BSK vymieňa okná na historických budovách stredných škôl
Výmena okien historických budov v centre Bratislavy, v ktorých sídlia stredné školy Bratislavského samosprávneho kraja (BSK), neuberie z dobového vzhľadu.
viac
04.11.2020
Škody po povodniach v Košickom kraji prekročili dva milióny eur
Výdatné októbrové dažde a povodne spôsobili škody na viacerých cestách v majetku Košického samosprávneho kraja (KSK).
viac
02.12.2020
KSK opravil v tomto roku vyše 80 kilometrov ciest a 12 mostov
Košický samosprávny kraj (KSK) v tomto roku opravil viac než 80 kilometrov ciest II. a III. triedy. Opravil alebo aktuálne dokončuje opravu 12 mostov v kraji, do ktorých investoval viac ako päť miliónov eur. Informoval o tom v utorok Úrad KSK.
viac
28.01.2021
Na rekonštrukciu škôl a športoviská je v rozpočte takmer 11 miliónov eur
Obdobie pandémie, keď sa žiaci vzdelávajú z domu, využíva Košický samosprávny kraj (KSK) na rekonštrukciu budov krajských stredných škôl a internátov aj výstavbu športovísk. V rozpočte na tento rok je na to vyčlenených takmer 11 miliónov eur.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.98 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.94 %