Nedeľa 25.10.2020
Dnes má meniny 
Aurel
°C
27.08.2020 09:05

Košický kraj využíva leto na opravy stredných škôl


Snímka zdroj: (kosicednes.sk).


Letné prázdniny využil Košický samosprávny kraj (KSK) na opravy stredných škôl a školských zariadení.


„Posledné týždne sa snažíme pripraviť priestory škôl tak, aby sa žiaci mohli v septembri vrátiť do vynovených učební. Celkovo sme na práce prebiehajúce počas leta vyčlenili približne 4 700 000 eur,” uviedol predseda KSK Rastislav Trnka.      

Aktuálne sa na krajských školách realizujú opravy fasád, sociálnych zariadení, odborných učební, výmeny okien či rekonštrukcie telocviční. Odborné učebne renovujú napríklad na košickom Gymnáziu Šrobárova, Strednej odbornej škole (SOŠ) Gemerská, SOŠ Ostrovského či na Technickej akadémii v Spišskej Novej Vsi, informoval Úrad KSK.  Jednou z najväčších rekonštrukcií počas leta je oprava budovy SOŠ Jozefa Szakkayho na Grešákovej ulici v Košiciach za 470 000 eur. „Budova školy bola postavená v 30. rokoch minulého storočia, okná na prvých dvoch poschodiach boli ešte pôvodné, takže v súčasnosti sa už rozpadávali a boli energeticky neefektívne. Po prázdninách bude na žiakov čakať aj nová fasáda školy, takže sa veľmi tešíme, že sme sa po rokoch dočkali takejto väčšej rekonštrukcie,” konštatovala riaditeľka školy Eva Matejová.       

Novú fasádu budú mať aj Gymnázium Alejová v Košiciach, Hotelová akadémia v Spišskej Novej Vsi, Gymnázium Pavla Horova v Michalovciach, SOŠ technická v Rožňave a Gymnázium Sobrance.      

Na SOŠ ekonomickej v Spišskej Novej Vsi vymenia okná a dvere, Gymnázium v Krompachoch bude mať nové oplotenie, podlahy vymenia na SOŠ automobilovej v Košiciach. Rekonštrukcia sa týka aj elokovaného pracoviska košickej SOŠ poľnohospodárstva a služieb na vidieku v Rozhanovciach, elektroinštaláciu a podlahy opravia na prízemí budovy Gymnázia Javorová v Spišskej Novej Vsi.       

Obnova zahŕňa aj školské športoviská. „Do konca septembra plánujeme opraviť telocvičňu na SOŠ obchodu a služieb v Michalovciach, na Strednej zdravotníckej škole v Michalovciach prešlo opravou multifunkčné ihrisko a nové opláštenie telocvične bude mať SOŠ Gemerská v Košiciach. Verím, že aj takýmito krokmi sa nám podarí rozhýbať našu mládež a zvyšovať kvalitu podmienok športovania v kraji,” uviedol Trnka.      

V opravách bude kraj pokračovať aj na jeseň. Rekonštruovať sa bude fasáda budovy Gymnázia Pavla Horova v Michalovciach a telocvičňa SOŠ Učňovská v Košiciach-Šaci.      

V školách v zriaďovateľskej pôsobnosti KSK došlo v minulom školskom roku pre opatrenia proti šíreniu nového koronavírusu k prerušeniu vyučovania 9. marca.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
13.02.2020
Košický kraj pokračuje v obnove budov stredných škôl
V roku 2020 chce župa do rekonštrukcie škôl a výstavby športovísk investovať takmer 11 miliónov eur.
viac
29.07.2020
Rekonštrukcia zdravotníckej školy si vyžiada 4 milióny eur
Investíciu viac ako 4 milióny eur si vyžiada rekonštrukcia 30 rokov starej budovy Strednej zdravotníckej školy v Liptovskom Mikuláši.
viac
15.08.2020
BSK vymieňa okná na historických budovách stredných škôl
Výmena okien historických budov v centre Bratislavy, v ktorých sídlia stredné školy Bratislavského samosprávneho kraja (BSK), neuberie z dobového vzhľadu.
viac
29.09.2020
Na kúpalisku vybudujú tobogan, mesto na to vyčlenilo 160 000 eur
Novou atrakciou na mestskom kúpalisku v Trebišove by sa mal stať na budúci rok tobogan. Mestskí poslanci na tento účel aktuálne schválili 160 000 eur z rezervného fondu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.89 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.86 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.25 %