Nedeľa 25.10.2020
Dnes má meniny 
Aurel
°C
28.04.2018 10:35

Kraj chce budovať centrá integrovanej zdravotnej starostlivosti


Ilustračná snímka


Nitriansky samosprávny kraj (NSK) chce na svojom území vybudovať centrá integrovanej zdravotnej starostlivosti (CIZS). Ako informoval Úrad NSK, fungovať by mali pre spádovú oblasť Šaľa a Štúrovo.


Vznik centier chce kraj financovať prostredníctvom fondov Európskej únie (EÚ). Ministerstvo zdravotníctva SR už vyhlásilo výzvu na predkladanie projektových zámerov. Celková výška vyčlenených prostriedkov je 70 miliónov eur.       

Peniaze určené na budovanie CIZS majú zabezpečiť investície do zdravotníckej a sociálnej infraštruktúry. Určené sú aj na znižovanie nerovnosti z hľadiska zdravotného postavenia, podporovanie sociálneho začleňovania prostredníctvom lepšieho prístupu k službám i na modernizáciu zdravotníckej infraštruktúry.       

Kraj plánuje zriadiť CIZS v priestoroch Polikliniky NSK Šaľa pre spádovú oblasť, ktorú okrem mesta tvorí ďalších osem obcí. Rovnaké centrum má vzniknúť aj v Poliklinike NSK Štúrovo. Slúžiť má pre samotné mesto a ďalších 15 obcí.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
02.11.2016
Mestá v Nitrianskom kraji poplatok za rozvoj nezavádzajú
Zákon o miestnom poplatku za rozvoj nenašiel v Nitrianskom kraji priaznivcov. Poplatok za rozvoj sa jednotlivé mestá rozhodli nezavádzať. Krajské mesto Nitra podľa vyjadrenia z odboru daní a poplatkov momentálne neplánuje zavedenie poplatku za rozvoj.
viac
01.10.2017
Združenie Za silné regióny chce pomôcť vinárom nájsť cestu k zákazníkom
Pomáhať drobným vinárom pri umiestňovaní ich produkcie na trhu je jedným z mnohých zámerov občianskeho združenia Za silné regióny. Jeho hlavným cieľom je podpora domácich producentov a snaha dostať čo najviac regionálnych výrobkov na trh.
viac
21.02.2019
MZ SR vyhlásilo druhé kolo výzvy na žiadosti o peniaze na integrované centrá
Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR vyhlásilo druhé kolo výzvy na predkladanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok na vybudovanie centier integrovanej zdravotnej starostlivosti.
viac
04.04.2019
NSK chce v tomto roku investovať do škôl 25 miliónov eur
Viac ako tri desiatky pedagógov stredných škôl si z rúk predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja Milana Belicu prevzalo ocenenia, ktoré im boli udelené v rámci osláv Dňa učiteľov. Medzi ocenenými bolo prvýkrát aj 13 pedagógov, ktorých kraj odmenil za ich zásluhy pri rozvoji duálneho vzdelávania.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.89 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.86 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.25 %