Sobota 25.06.2022
Dnes má meniny 
Olívia, Tadeáš
°C
24.06.2022 07:45

Kraj kúpi pozemok pre cyklotrasu medzi obcou Zavar a automobilkou


Ilustračná snímka.


Kúpou pozemku pre cyklotrasu k automobilke i ďalšími majetkovými záležitosťami sa zaoberalo zastupiteľstvo Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) na svojom stredajšom (22. 6.) zasadnutí v Trnave.


Odobrilo aj zoznam osobností, ktorým bude v septembri udelené ocenenie krajskej samosprávy. Informoval o tom predseda TTSK Jozef Viskupič.

Poslanci odsúhlasili okrem iného kúpu pozemku s cieľom realizácie cyklotrasy medzi obcou Zavar a trnavskou automobilkou Stellantis. Tým bude zabezpečené priame napojenie projektovanej cyklotrasy do obce, pričom na danom úseku pribudne aj cyklolávka. Podľa Viskupiča využijú možnosť zapojiť sa do prvej výzvy z plánu obnovy na rozvoj cyklodopravy. "Výhodou tohto mechanizmu je, že ponúka 100-percentné financovanie z európskych zdrojov," uviedol.

Zelenú dostalo preloženie žiadosti o dotáciu z Environmentálneho fondu na projekt Domova sociálnych služieb pre dospelých v Hornom Bare. "Cieľom projektu v hodnote 421 000 eur je zvýšenie energetickej účinnosti prostredníctvom zateplenia budovy, obnovy fasády a rekonštrukcie strechy. Aj takto zlepšíme komfort klientov a urobíme ďalší krok v tvorbe zeleného kraja," skonštatoval Viskupič. Spolufinancovaný bude aj projekt Domova dôchodcov a Domova sociálnych služieb pre dospelých v Seredi. V rámci Programu cezhraničnej spolupráce Interreg V-A Slovenská republika – Česká republika si budú zamestnanci zariadenia vymieňať skúsenosti s kolegami s cieľom zlepšiť starostlivosť o klientov.

Zoznam laureátov Ceny TTSK v roku 2022 v  oblastiach zdravotníctvo, sociálna starostlivosť, vzdelávanie, kultúra, šport, doprava a občianska spoločnosť obsahuje 29 mien ľudí, ktorí si ocenenie slávnostne prevezmú v 27. septembra 2022.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
29.12.2021
V prihraničných okresoch Trnavského kraja predstavia šľachtické rody
Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trnavský kraj aj napriek nepriaznivej pandemickej situácii hľadala v roku 2021 spôsoby na rozširovanie možností turistiky a spoznávania regiónu.
viac
18.01.2022
Z participatívneho rozpočtu TTSK dostane podporu 54 projektov
V treťom ročníku participatívneho rozpočtu trnavskej župy, obyvateľky a obyvatelia v online hlasovaní, rozhodli o podpore 54 občianskych a komunitných projektov. Spolu bude rozdelených celkovo 250-tisíc eur, pričom nápady budú realizované už v tomto roku.
viac
29.03.2022
TTSK podporí dotáciami 491 projektov organizácií a obcí v každom okrese kraja
Sumu 600 000 eur rozdelí v rámci dvoch dotačných výziev na projekty v oblasti kultúry, športu, sociálnej starostlivosti, zdravotníctva a životného prostredia Trnavský samosprávny kraj (TTSK).
viac
14.06.2022
TTSK vyhlásil grantovú výzvu na spolufinancovanie projektov
Na projekty zamerané na vybudovanie cyklistickej infraštruktúry v extravilánoch obcí, ktoré sú spolufinancované aj z eurofondov, vyhlásil Trnavský samosprávny kraj (TTSK) výzvu na predkladanie žiadostí o grant z Fondu na rozvoj Trnavského kraja.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.99 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.83 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.18 %