Sobota 20.07.2024
Dnes má meniny 
Iľja, Eliáš
°C
30.10.2023 12:05

KSK žiada cez eurofondy vyše 13 miliónov eur na projekty rozvoja stredných škôl


Košický samosprávny kraj (KSK)


Košický samosprávny kraj (KSK) chce získať financie cez eurofondy na komplexný rozvoj stredného odborného vzdelávania. S projektmi pre 11 škôl v jeho zriaďovateľskej pôsobnosti sa uchádza o nenávratný finančný príspevok, ktorý celkovo predstavuje viac ako 13,2 milióna eur.


Krajskí poslanci na októbrovom zasadaní schválili spolufinancovanie projektov vo výške ôsmich percent, teda spolu 1,15 milióna eur.         

Výzvu na predkladanie žiadostí v rámci Fondu na spravodlivú transformáciu cez Program Slovensko 2021 - 2027 vypísalo Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR.         

KSK predkladá žiadosti o podporu na projekty, ktoré zahŕňajú deväť košických škôl - Strednú zdravotnícku školu (SZŠ), Strednú odbornú školu (SOŠ) informačných technológií, SOŠ automobilovú, SOŠ priemyselných technológií, Strednú priemyselnú školu (SPŠ) dopravnú, Školu umeleckého priemyslu (ŠOP), SPŠ stavebnú a geodetickú, SPŠ strojnícku a SOŠ technickú a ekonomickú, ďalej ide o SOŠ technickú v Michalovciach a SOŠ techniky a služieb vo Veľkých Kapušanoch.         

Projektové zámery sa orientujú na tri oprávnené aktivity - prvou je podpora infraštruktúry a vybavenia na účely vzdelávania, druhou rozvoj a zvyšovanie kvality odborného vzdelávania a prípravy, a treťou popularizácia odborného vzdelávania.         

"V rámci tejto výzvy sú oprávnené len územia okresov Košice I, II, III a IV, Košice okolie a okres Michalovce, ďalšie školy plánujeme tiež takýmto spôsobom rozvíjať, ale z iných výziev," uviedol predseda KSK Rastislav Trnka.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
05.10.2016
Mesto Zvolen pripravuje polmiliónovú obnovu športového areálu pri ZŠ Hrnčiarska
Vo Zvolene sa modernizovalo počas letných prázdnin viacero škôl. Vymenili sa palubovky v niektorých telocvičniach, školy sa zateplili, dostali nové okná, opravili sa strechy.
viac
22.01.2021
Z programu cezhraničnej spolupráce smerujú na východ SR 3 milióny eur
Podpora kultúry, vedeckej spolupráce v oblasti životného prostredia či výstavba cyklotrás. Práve na takéto projekty budú smerovať 3 milióny eur cez Nástroj európskeho susedstva medzi Maďarskom, Slovenskom, Rumunskom a Ukrajinou (ENI CBC HU-SK-RO-UA).
viac
15.02.2021
Príprava Integrovaných územných stratégií z pohľadu mimovládnych organizácií
Úrad splnomocnenca vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti informuje o príprave Integrovaných územných stratégií (IÚS) v krajoch z pohľadu zástupcov mimovládnych neziskových organizácií.
viac
28.12.2021
KSK chce cez eurofondy vytvoriť cyklo-webový portál Košického kraja
Košický samosprávny kraj (KSK) plánuje s podporou eurofondov zriadiť krajský cyklo-webový portál. Rozpočet na tento projekt má byť 175 000 eur, pričom spolufinancovanie je vo výške päť percent.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %