Štvrtok 30.11.2023
Dnes má meniny 
Ondrej, Andrej
°C
30.10.2023 12:05

KSK žiada cez eurofondy vyše 13 miliónov eur na projekty rozvoja stredných škôl


Košický samosprávny kraj (KSK)


Košický samosprávny kraj (KSK) chce získať financie cez eurofondy na komplexný rozvoj stredného odborného vzdelávania. S projektmi pre 11 škôl v jeho zriaďovateľskej pôsobnosti sa uchádza o nenávratný finančný príspevok, ktorý celkovo predstavuje viac ako 13,2 milióna eur.


Krajskí poslanci na októbrovom zasadaní schválili spolufinancovanie projektov vo výške ôsmich percent, teda spolu 1,15 milióna eur.         

Výzvu na predkladanie žiadostí v rámci Fondu na spravodlivú transformáciu cez Program Slovensko 2021 - 2027 vypísalo Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR.         

KSK predkladá žiadosti o podporu na projekty, ktoré zahŕňajú deväť košických škôl - Strednú zdravotnícku školu (SZŠ), Strednú odbornú školu (SOŠ) informačných technológií, SOŠ automobilovú, SOŠ priemyselných technológií, Strednú priemyselnú školu (SPŠ) dopravnú, Školu umeleckého priemyslu (ŠOP), SPŠ stavebnú a geodetickú, SPŠ strojnícku a SOŠ technickú a ekonomickú, ďalej ide o SOŠ technickú v Michalovciach a SOŠ techniky a služieb vo Veľkých Kapušanoch.         

Projektové zámery sa orientujú na tri oprávnené aktivity - prvou je podpora infraštruktúry a vybavenia na účely vzdelávania, druhou rozvoj a zvyšovanie kvality odborného vzdelávania a prípravy, a treťou popularizácia odborného vzdelávania.         

"V rámci tejto výzvy sú oprávnené len územia okresov Košice I, II, III a IV, Košice okolie a okres Michalovce, ďalšie školy plánujeme tiež takýmto spôsobom rozvíjať, ale z iných výziev," uviedol predseda KSK Rastislav Trnka.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
16.10.2017
V Pliešovciach tento rok najviac investovali do obnovy vyše storočného úradu
Najväčšia investícia pliešovskej samosprávy v tomto roku smeruje do budovy obecného úradu. Na viac ako storočnej budove v týchto dňoch vrcholia práce, ktoré majú znížiť jej energetickú náročnosť. Obec na projekt získala nenávratný finančný príspevok z eurofondov.
viac
27.12.2018
Problémy v postojoch mladých ľudí k demokracii nepodceňujeme
Trnavská župa, v spolupráci s občianskym združením Living Memory, realizovala v mesiacoch november a december pilotný projekt „V totalitnej spoločnosti svoje šance nezlepšíš.“ Cieľom projektu, prostredníctvom inovatívnych metód vzdelávania, bol rozvoj demokratického občianstva žiakov stredných škôl.
viac
18.02.2021
Nedostavaný areál Activ Zone bude sídlom Strednej športovej školy v Poprade
Poslanci prešovského krajského zastupiteľstva v pondelok (15. 1.) schválili zámer na umiestnenie Strednej športovej školy (SŠŠ) v priestoroch dnes nedostavaného športového areálu Activ Zone v Poprade.
viac
28.10.2023
KSK si vezme úver do výšky 17,6 milióna eur na obnovu stredných škôl
Košický samosprávny kraj (KSK) si vezme úver do výšky 17,65 milióna eur na financovanie investičných akcií, týkajúcich sa obnovy objektov stredných škôl. Prijatie úveru cez štátny investičný fond schválili v pondelok krajskí poslanci.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.98 %