Utorok 24.11.2020
Dnes má meniny 
Emília
°C
08.07.2020 09:00

Mesto chce pri kandidatúre na titul EHMK spolupracovať s NSK


Nitra. Snímka zdroj: (tasr).


Mesto Nitra chce uzatvoriť s Nitrianskym samosprávnym krajom (NSK) memorandum o spolupráci a podpore pri kandidatúre na titul Európske hlavné mesto kultúry (EHMK) 2026. Text memoranda ešte na svojom júnovom rokovaní schválili mestskí poslanci.


Dokument počíta so spoluprácou magistrátu a NSK pri zabezpečení úloh vyplývajúcich z projektu EHMK, ktorého nositeľom je mesto Nitra. Zároveň by obe samosprávy mali vytvárať priestor pre tvorivosť občanov, ich osobnú realizáciu a oživenie komunitného života. Memorandum počíta aj so zámerom vytvoriť priestor pre diskusiu o témach, ktoré sa týkajú mesta a postavenia kultúry v jeho živote.

Podľa slov primátora Mareka Hattasa je memorandum a samotná spolupráca s NSK dôležitou súčasťou kandidatúry Nitry na titul EHMK 2026. „My úzko kooperujeme a budeme potrebovať aj infraštruktúru, aj zázemie i ľudí, ktorí sú v krajských inštitúciách. Je to jeden z našich najsilnejších partnerov, ktorých budeme pri kandidatúre mať,“ dodal Hattas.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
28.05.2016
Kraj vypracoval novú stratégiu zahraničných vzťahov
Nitriansky samosprávny kraj (NSK) chce v nasledujúcich rokoch posilniť svoju spoluprácu so zahraničnými regiónmi. Tá by mala pomôcť samotnému kraju, ale aj jednotlivým obciam a inštitúciám pri ich rozvoji a realizácii rôznych cezhraničných projektov.
viac
14.03.2017
Bánovce nad Bebravou začali spolupracovať s českým mestom Kopřivnice
Bánovce nad Bebravou už začali spolupracovať so svojím novým partnerom, českým mestom Kopřivnice. Medzi prvé spoločné aktivity by mala patriť koordinácia viacerých podujatí, ktoré pripravujú Kopřivnice, informoval hovorca Bánoviec nad Bebravou Miroslav Schlesinger.
viac
02.05.2020
Hlohovec a Trnava budú konkurentmi v boji o titul EHMK 2026
Susediace mestá Hlohovec a Trnava, ktoré od seba delí dvadsať kilometrov, budú konkurentmi v boji o získanie titulu Európske hlavné mesto kultúry (EHMK) 2026. Informujú o tom na svojich webových stránkach.
viac
08.06.2020
Nitra hľadá grafikov pre kandidatúru na EHMK 2026
Nitrianska radnica hľadá dizajnérov, ktorí vytvoria vizuálnu identitu kandidatúry na titul Európske hlavné mesto kultúry (EHMK) 2026. Mestskí poslanci odsúhlasili kandidatúru mesta Nitra 13. mája, kedy na tento účel schválili aj prvý balík financií.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.05 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.81 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.14 %