Sobota 15.06.2024
Dnes má meniny 
Vít
°C
29.04.2024 04:05

Mesto Topoľčany sa stalo členom medzinárodnej iniciatívy pre otvorené vládnutie


Ilustračná snímka


"Ide o medzinárodné partnerstvo, ktoré spája vládne organizácie a organizácie občianskej spoločnosti. Jeho cieľom je vytvárať reformy pre otvorenejšie vládnutie a efektívne reagovanie na potreby občanov," uviedla radnica.


Mesto Topoľčany sa stalo oficiálnym členom Partnerstva pre otvorené vládnutie (Open Government Partnership). Ako zdôraznila primátorka Alexandra Gieciová, Topoľčany boli spolu s ďalšími 55 samosprávami vybrané spomedzi 138 žiadostí ako jediné slovenské mesto, a to popri mestách, ako Atény, Záhreb či Lisabon, ale aj ďalších v Bosne a Hercegovine, Veľkej Británii, na Ukrajine, v Španielsku či Moldavsku. "Pripojíme sa tak k sieti, v ktorej lídri spolupracujú s občanmi a organizáciami, aby sme v našom lokálnom kontexte zlepšili podmienky pre komunity pomocou otvoreného vládnutia," uviedla Gieciová.         

Zároveň doplnila, že Partnerstvo pre otvorené vládnutie poskytuje samosprávam priestor na vytváranie vzťahov a výmenu skúseností s kolegami z celého sveta. "Cieľom sú lepšie služby samospráv. Od roku 2024 členovia OGP Local spoluvytvorili viac ako 120 akčných plánov a zaviazali sa implementovať viac ako 475 otvorených vládnych iniciatív," dodala Gieciová.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
04.12.2016
Mesto plánuje hospodáriť s prebytkom 187 700 eur
Mesto Topoľčany plánuje v budúcom roku hospodáriť s prebytkom 187.700 eur bez finančných operácií. Podľa návrhu rozpočtu, ktorý budú schvaľovať mestskí poslanci na decembrovom zasadnutí, bude prebytok použitý na pravidelné splátky úverov poskytnutých zo Štátneho fondu rozvoja bývania.
viac
06.03.2019
Týždeň otvoreného vládnutia 2019: Sme pripravení navzájom spolupracovať?
Úrad splnomocnenca vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti organizuje v dňoch 11. – 15. marca 2019 v poradí štvrtý ročník informačného podujatia Týždeň otvoreného vládnutia 2019.
viac
20.05.2021
Záujem o otvorené vládnutie a veci verejné medzi občanmi rastie
Mesto Banská Bystrica sa ešte v minulom roku zapojilo do programu Partnerstva pre otvorené vládnutie (Open Government Partnership Local, tzv. OGP Local 2020) spolu s organizáciami – Interaktívnou školou urbanizmu a územného plánovania a organizáciou Dialogue Centre.
viac
24.01.2023
Mesto má ambíciu znížiť počet dopravných značiek
Samospráva Prievidze má ambíciu znížiť počet dopravných značiek na území mesta. Odstrániť chce tie, ktoré sú nepotrebné, duplicitné či nadbytočné. S iniciatívou prišiel prvý zástupca primátorky Michal Dobiaš, o pomoc prosí i obyvateľov. Informoval o tom na sociálnej sieti.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.17 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.69 %