Pondelok 20.05.2024
Dnes má meniny 
Bernard
°C
25.03.2024 12:55

Mestskí policajti v Dubnici nad Váhom preukázali, že sú ľudia na svojom mieste


Ilustračná snímka: mesto Dubnica nad Váhom


Dubnickí policajti si pripisujú jeden úspešný zákrok za druhým. Len nedávno sme informovali o dolapení páchateľa, ktorý sa ulakomil na zvislé dopravné značenie, o niekoľko týždňov neskôr dávame do pozornosti odhalenie zlodeja. Ním odcudzené veci sa našli a boli vrátené majiteľke.


Nepríjemná udalosť sa stala v priestoroch polikliniky v Dubnici nad Váhom. Ako informoval náčelník mestskej polície Milan Turza, poškodenú okradol neznámy muž. „Odcudzil jej z kabelky mobilný telefón, peňaženku s finančnou hotovosťou 300 eur a dokladmi. Na miesto sa dostavila hliadka MsP Dubnica nad Váhom, ktorá vec preverila a začala pátrať po páchateľovi a odcudzených veciach,“ ozrejmil. Skutok sa podarilo vyriešiť vďaka kamerovému systému mesta a osobnej znalosti príslušníkov mestskej polície. „Vypátrali sme páchateľa aj odcudzené veci, ktoré si síce ukryl, no mestská polícia úkryt odhalila,“ uzavrel náčelník s tým, že veci boli bezodkladne vrátené poškodenej.

„Preukázali, že sú ľudia na svojom mieste. Pri krádeži mojej peňaženky a telefónu ani na chvíľu nezaváhali. Z každého ich kroku bolo zrejmé, že konajú svedomite a oddane povolaniu. Ešte raz veľká úprimná vďaka za úsilie a prácu policajtov, ktorá má vplyv na život v Dubnici,“ uvádza v ďakovnom liste poškodená. „Aj ja sa pripájam a rád by som vyjadril veľkú vďaku Mestskej polícii v Dubnici nad Váhom za ich nasadenie a angažovanosť. Je dôležité, aby sme pozornosť upriamovali aj na tieto záslužné skutky, ktorých má mestská polícia na svojom konte neúrekom a páchateľov vždy adekvátne potrestá. Bezpečnosť v meste je jedným z hlavných aspektov spokojného života v Dubnici nad Váhom,“ povedal primátor mesta Peter Wolf.

Ako predchádzať krádežiam? Mestská polícia pripravila niekoľko užitočných rád a tipov:

- buďte ostražití a pozorní,

- majte svoju batožinu, tašku, mobilné telefóny, doklady vždy pod dohľadom,

- nenoste so sebou väčší finančný obnos,

- peniaze a bankomatovú kartu majte vždy pri sebe, čo najbližšie k telu,

- nenechávajte si peniaze a drahé veci v odložených veciach, kabátoch a bundách,

- ak opúšťate čakáreň u lekára, vezmite si peniaze, doklady a cenné veci so sebou,

- pozor na vreckové krádeže, ktoré sa odohrávajú prevažne na miestach s väčšou koncentráciou ľudí,

- v nákupných centrách či obchodných domoch neodkladajte tašku do nákupného vozíka,

- zlodeji „pracujú“ často v skupinách a krádež býva väčšinou nespozorovaná,

- vďaka šikovnosti zlodejov a nepozornosti občanov sa na krádež príde až oveľa neskôr a na úplne inom mieste, čo znemožňuje ich dolapenie.

Autor: (ts-MsÚ Dubnica n/V)


komentáre
SHOW ALL
podobné
23.01.2020
Mesto Dubnica zrušilo daň za skleníky do 25 metrov štvorcových
Ak si chcú obyvatelia mesta Dubnica nad Váhom napríklad dopestovať vlastné plodiny, mesto tento ekologický zámer v roku 2020 podporí zrušením dane za skleníky nepresahujúce 25 metrov štvorcových.
viac
29.03.2020
V Dubnici nad Váhom chcú do konca apríla opraviť výtlky na cestách
Do konca apríla by chceli v Dubnici nad Váhom opraviť výtlky na miestnych komunikáciách. Radnica chce opraviť výtlky, ktoré vznikli v zime nielen v meste, ale aj v mestskej časti Prejta.
viac
25.05.2020
Samospráva začína s modernizáciou budovy polikliniky
Jednou z dvoch veľkých investičných akcií spolufinancovaných z eurofondov, ku ktorým mesto Dubnica nad Váhom v roku 2020 pristupuje, je rekonštrukcia polikliniky.
viac
23.06.2020
Na zisťovanie pôvodcov nelegálnych skládok nasadila dubnická polícia fotopasce
Identifikovať pôvodcov nelegálnych skládok v Dubnici nad Váhom majú nové fotopasce. Tamojšia mestská polícia ich začala inštalovať najmä v extraviláne mesta. Informoval o tom náčelník mestskej polície v Dubnici nad Váhom Tibor Rehák.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %