Pondelok 25.05.2020
Dnes má meniny 
Urban
°C
13.08.2019 11:35

Na budovanie cyklotrás chce mesto získať zdroje z IROP


Ilustračná snímka: TASR, František Iván


Mesto Spišská Nová Ves chce v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu vybudovať viacero cyklotrás. Primátor Pavol Bečarik v tejto súvislosti uviedol, že samospráva podala žiadosti o pridelenie finančných prostriedkov dohromady na štyri projekty.


 „V rámci mesta ide o trasu okolo bývalých kasární, potom popod vlek z Ferčekoviec do Novoveskej Huty, ďalej po nábreží Hornádu okolo Baníckeho námestia a štvrtým projektom je tzv. novoveská radiála od hotela na Štefánikovom námestí smerom na sídlisko Západ I. až k železničnému priecestiu s napojením na autobusovú a železničnú stanicu,“ konkretizoval.       V prípade úspešnosti budú výdavky na realizáciu projektov predstavovať viac než milión eur, pričom dohromady pribudne v meste a jeho okolí zhruba deväť kilometrov vyznačených cyklistických trás. V tejto súvislosti je už pripravená aj projektová dokumentácia.       

„Je to projekt, ktorý má odľahčiť dopravu na území mesta a zároveň zabezpečiť, aby ľudia mohli chodiť do práce na bicykli mimo hlavných štátnych či obecných ciest. Čo sa týka hlavnej radiály, tak tam je cesta Košického samosprávneho kraja dostatočne široká, aby sa tie krajnice rozšírili a vyznačili sa jazdné pruhy pre cyklistov,“ ozrejmil Bečarik.       

Vďaka tomu, že sa zvýši bezpečnosť cyklistov na cestách, narastie podľa neho aj počet ľudí, ktorí si zvolia bicykel na presun do práce namiesto auta.       

Mesto má v pláne pokračovať aj v budovaní cyklochodníkov v rámci tzv. Hornádskej magistrály smerom k Slovenskému raju a Čingovu. „Ďalší projekt, na ktorý sa chceme pozrieť bližšie, je chatová oblasť pod Tepličkou, kde je v pláne ďalšia cyklotrasa, a v neposlednom rade chceme aj spevniť cestu na Červenom jarku smerom ku Košiarnemu briežku. Uvidíme, čo sa kedy podarí, aké výzvy pôjdu, pretože v tejto oblasti sme odkázaní na externé zdroje, keďže v našom rozpočte sú iné priority,“ dodal na záver primátor.   

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
04.01.2018
Rozpočet mesta bude v tomto roku vyšší o takmer 1,7 milióna eur
Mesto Spišská Nová Ves bude v tomto roku hospodáriť s rozpočtom vo výške takmer 31 miliónov eur. Potvrdil to primátor Ján Volný s tým, že rozpočet bude oproti vlaňajšiemu schválenému vyšší o takmer 1,7 milióna eur.
viac
25.02.2019
Spišská Nová Ves: Spropagovať mesto pomôže nová spoločenská hra
Spropagovať mesto Spišská Nová Ves a jeho okolie by mala pomôcť nová spoločenská hra. Vedúca kancelárie primátora Andrea Jančíková informovala o tom, že mesto sa tak zaradilo medzi pionierov v oblasti tvorby spoločenských hier na potreby prezentácie.
viac
31.05.2019
Dve najväčšie spišské mestá pripravili na MDD bohatý program
Dve najväčšie mestá na Spiši pripravili pri príležitosti Medzinárodného dňa detí (MDD) pre najmenších obyvateľov bohatý program. Hovorkyňa mesta Poprad Jarmila Hlaváčová informovala, že oslavy pod Tatrami potrvajú niekoľko dní.
viac
07.08.2019
Mesto na obnovu Reduty dotáciu nezískalo, bude hľadať iné zdroje
Mesto Spišská Nová Ves zatiaľ nezískalo dotáciu na rekonštrukciu budovy Reduty. Potvrdil to primátor mesta Pavol Bečarik s tým, že radnica bude na obnovu historickej dominanty námestia hľadať aj iné zdroje.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.87 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.35 %