Streda 24.07.2024
Dnes má meniny 
Vladimír
°C
20.06.2024 05:05

Na prístreškoch MHD v Žiari nad Hronom: pribúdajú živé zelené strechy


Sníma zdroj: www.ziar.sk


Na nových prístreškoch na zastávkach mestskej hromadnej dopravy (MHD) v Žiari nad Hronom pribúdajú živé zelené strechy. Informoval o tom žiarsky primátor Peter Antal s tým, že strechy sa tvoria z rastlín, ktoré si vystačia so závlahou zo zrážok, a preto budú v budúcnosti bezúdržbové.


"V máji dodávateľská firma osadila prístrešky, v júni sa montovali bezpečnostné sklá a aktuálne pribúda zeleň na strechách prístreškov," priblížil Antal na sociálnej sieti s tým, že aj vďaka tomuto kroku sa posúvajú krok po kroku k modernejšiemu a zelenšiemu mestu.        

V uliciach Žiaru nad Hronom osadili celkom 13 nových prístreškov. Ich obstaranie vyšlo mesto zhruba na 74.000 eur. Väčšia časť z nich nahradila pôvodné demontované prístrešky, ktoré súkromná spoločnosť prenajímala mestu za možnosť osádzať na nich reklamu.

 

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
28.04.2016
Dlhodobo nezamestnaným chce dať mesto prácu v novej spoločnosti
Žiarska samospráva chce založiť obchodnú spoločnosť, v ktorej chce dať šancu pracovať dlhodobo nezamestnaným obyvateľom mesta a naučiť ich tak pracovným návykom.
viac
28.12.2017
Mesto do autobusov zavedie zariadenie na monitorovanie ich pohybu
Koncom roka končí zmluva medzi mestom Žiar nad Hronom a Slovenskou autobusovou dopravou (SAD) na prevádzkovanie spojov Mestskej hromadnej dopravy (MHD). Žiarčania sa však nemusia obávať, pravidelné spoje MHD budú premávať aj od januára budúceho roku.
viac
15.01.2018
Do centra mesta chcú dostať viac zelene a kvetov
Žiarska samospráva chce v tomto roku dostať do centra mesta viac zelene. Primátor Peter Antal avizuje, že na Námestie Matice slovenskej by mali pribudnúť stromy aj kvety.
viac
08.03.2019
Žiar nad Hronom: Za mestské jasle si od apríla rodičia priplatia
Od apríla tohto roka si žiarski rodičia za pobyt svojich ratolestí v mestských jasliach priplatia. Mestskí poslanci na štvrtkovom rokovaní mestského zastupiteľstva schválili zvýšenie poplatku zo súčasných 110 eur na 200 eur mesačne.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.26 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.62 %