Sobota 13.04.2024
Dnes má meniny 
Aleš
°C
10.06.2022 04:15

Na Záhorí sa uskutoční Vrátno Fest, otvorené búdy aj Záhorácky maratón


Ilustračná snímka: (tasr).


Bohatý program od festivalu, návštevy vinárskych búd, kultúry, detské prehliadky pamiatok či maratón je pripravený od piatka do nedele (10. - 12. 6.) pre obyvateľov a návštevníkov Záhoria. Informoval o tom výkonný riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Záhorie Martin Lidaj.


V sobotu sa uskutoční v obci Hradište pod Vrátnom folkový a country festival Vrátno Fest. "Okrem hudobných skupín ako Lojzo, Poutníci, Grajciar a ďalších čakajú na návštevníkov podujatia aj sprievodné akcie. Pre deti budú pripravené tvorivé dielne, zábavné atrakcie, a tiež množstvo súťaží," uviedli organizátori.

V obci Radošovce si na svoje prídu vinári v rámci Dňa otvorených búd. Akcia ponúka možnosť poprechádzať sa aj medzi vinohradmi a ochutnať výborné vína od miestnych vinárov.      Priaznivci hudby môžu navštíviť Orlovňu v Skalici, kde sa v rámci projektu Hudba do regiónov predstavia skupiny z regiónu. "Radivojan je kapela zložená zo skúsených muzikantov a štýlovo vychádza z hudby 80. a 90. rokov. Gitarista Archívny chlapec sa vracia k pesničkárstvu postavenom na akustickej gitare a textoch o rodine, detstve a živote v malom meste. Andersons je mladá skupina s nemalým potenciálom pôsobiaca v okolí Skalice a Holíča," informoval organizátor Pavol Bolebruch.

Mesto pripravilo na piatok od 16.00 h pre deti prehliadku pamiatok s príbehom. Na sobotu je v historickom centre pripravený pochod za zdravé prsia v celkovej dĺžke dva kilometre, ktorý zastrešuje Liga proti rakovine.      Medzi mestami Senica a Šaštín-Stráže sa v sobotu pobeží Záhorácky maratón. "Štart je v sobotu o 10.00 h pred športovou halou. Trať sa vinie prostredím borovicového lesa, ktorý je pre Záhorie typický," informovala hovorkyňa mesta Senica Tatiana Moravcová.

Fanúšikovia motorov sa stretnú v nedeľu na Holíčskom zámku. "V priestoroch areálu zámku na nich čaká automobilová a tuningová expozícia. Vstup do areálu zámku je bezplatný, prehliadky vnútorných priestorov zámku sú spoplatnené v zmysle cenníka," povedal hovorca mesta Holíč Jaroslav Čársky.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
17.06.2022
Záhorie ponúka cez víkend koncert, rozprávkovú cestu, festival aj cyklistiku
Záhorie ponúka cez víkend (18. a 19. 6.) program, ktorý okrem podujatí ako koncert, festival či cyklistické preteky ponúkne aj dve nové výstavy pre milovníkov umenia. Informoval o tom výkonný riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Záhorie Martin Lidaj.
viac
24.06.2022
Záhorie ponúka divadelné šermovanie, folklórny festival aj adrenalínové preteky
Bohatý program od aktívneho oddychu, divadla spojeného so šermom cez festival až po folklórne slávnosti je pripravený v sobotu a nedeľu (25. - 26. 6.) pre obyvateľov a návštevníkov Záhoria.
viac
29.06.2022
V Senici sa uskutoční jubilejný 10. ročník tradičného pivného festivalu
Jubilejný 10. ročník tradičného pivného festivalu Štramák fest, na ktorom sa prezentujú domáce minipivovary, sa uskutoční v sobotu 2. júla na letisku v Senici. Informoval o tom výkonný riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Záhorie Martin Lidaj.
viac
12.08.2022
Záhorie cez víkend ponúka hody, slávnosti aj festivaly jedla a pitia
Záhorie ponúka cez víkend (13. - 14. 8.) rozmanitý program. Od hodov v stupavskej časti Mást cez obecné slávnosti v Rohožníku až po ochutnávku gastronomických špecialít v Skalici či pivný festival na Gazárke.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.10 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.84 %