Utorok 29.09.2020
Dnes má meniny 
Michal, Michaela
°C
10.08.2020 03:54

Návrh zákona na ochranu včely by mal slúžiť na rozvoj včelárstva


Ilustračná snímka.


Návrh zákona na ochranu včely by mal slúžiť na rozvoj včelárstva a ochranu prostredia, v ktorom žije. Uviedli to z tlačového odboru Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR.


Návrh legislatívy analyzuje ministerstvo pôdohospodárstva v spolupráci s envirorezortom.

„Zatiaľ vieme uistiť verejnosť, že avizovaná legislatívna úprava nebude v žiadnom prípade na úkor včelárstva na Slovensku. Práve naopak, bude slúžiť na jeho rozvoj a zároveň na ochranu prostredia, v ktorom včela žije,” tvrdí tlačový odbor. Envirorezort však považuje za predčasné uvádzať konkrétne detaily návrhu.

Minister životného prostredia Ján Budaj v máji avizoval, že chce, aby bola včela chráneným druhom živočícha. Taktiež spolu s ministrom pôdohospodárstva Jánom Mičovským plánuje obmedziť chemické postreky, ktoré poškodzujú včely. Predseda Slovenského zväzu včelárov Milan Rusnák si myslí, že včelu treba chrániť zákonom, vysvetľovaním, vzdelávaním na školách, ekologickým vzdelávaním včelárov, finančnou podporou, úpravou nariadení o chemikáliách používaných na poliach a najmä podporou verejnosti.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
22.03.2017
Petíciu Za živé rieky odovzdali envirorezortu
Legislatívne zmeny, prepracovanie strategických dokumentov týkajúcich sa ochrany vôd či obmedzenie výstavby elektrární na riekach požaduje od envirorezortu, vlády a parlamentu petičná akcia "Za živé rieky a čistú vodu".
viac
05.06.2017
Minister L. Sólymos ocenil jednotlivcov a kolektívy za ich ekoprínos
Minister životného prostredia László Sólymos dnes (5. 6.) ocenil 32 osobností a kolektívov, ktoré sa mimoriadne pričinili o ochranu prírody a starostlivosť o životné prostredie.
viac
07.07.2020
SR sa bude snažiť predísť pokute pre žalobu za ohrozenie hlucháňa
Slovensko sa bude snažiť predísť pokute, ktorá mu hrozí pre žalobu Európskej komisie (EK) za ohrozenie hlucháňa hôrneho. Uviedol to minister životného prostredia Ján Budaj s tým, že teraz bude mať SR čas na obhajobu.
viac
21.08.2020
ZMOS adresoval principiálne pripomienky k zmenám v bytovej legislatíve
Združenie miest a obcí Slovenska v rámci medzirezortného pripomienkového konania adresovalo rezortu dopravy konkrétne pripomienky, ktoré sledujú zlepšenie podpory výstavby nájomných bytov aj sociálnych zariadení.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.73 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.90 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.38 %