Nedeľa 29.03.2020
Dnes má meniny 
Miroslav
°C
06.09.2019 06:25

Obec Brusnica plánuje postaviť pri obecnom úrade amfiteáter


Obec Brusnica, ilustračná snímka (tasr)


V obci Brusnica v Stropkovskom okrese by mal do konca roka pribudnúť amfiteáter. Obec sa ho rozhodla postaviť za budovou obecného úradu.


"S prácami by sme chceli začať po verejnom obstarávaní. Naša predstava je, že bude slúžiť na organizovanie festivalu a tiež premietanie večerných filmov v letných mesiacoch," uviedla pre TASR starostka obce Brusnica Tatiana Szabóová.       

Ako ďalej povedala, doteraz sa kultúrne podujatia konali v priestoroch obecného úradu a na ihrisku. "Minulý rok sme mali dvojdňové oslavy 610. výročia prvej písomnej zmienky o obci a bolo tu približne 1000 ľudí, takže pri takýchto akciách by nám to pomohlo. Pódium bude celé kryté a spojené s budovou obecného úradu, aby naň nesvietilo slnko. Stoličky budú mierne do kopca," priblížila Szabóová s tým, že práce by chceli stihnúť do konca roka.       

Obec na výstavbu amfiteátra získala približne 113 000 eur od Pôdohospodárskej platobnej agentúry.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
14.11.2016
Zo 100 metrov vysokého objektu by mohla vzniknúť vyhliadková veža
Približne 100 metrov vysoká oceľová konštrukcia nachádzajúca sa pri obci Stretavka v Michalovskom okrese, ktorá mala slúžiť na vodárenské účely, stále pustne. Plánov, ako ju využiť, má starosta obce Matej Šarocký niekoľko.
viac
18.06.2018
V Podhorí chystajú v závere júna Folklórne slávnosti
Amfiteáter v obci Podhorie (okres Banská Štiavnica) ožije v sobotu 30. júna Folklórnymi slávnosťami. Starostka Dana Lóžiová informovala, že tohtoročné slávnosti sa ponesú podľa hesla "Kto na dedine robil, veseliť sa chodil ...".
viac
07.02.2019
Trnavský župan sa stretol so starostami miest a obcí okresu Hlohovec
Jozef Viskupič predstavil zámery, ktoré TTSK plánuje v regióne realizovať v roku 2019. Témou stretnutia boli aj ďalšie formy spolupráce medzi župou a samosprávami ako základným predpokladom pre rozvoj celého regiónu.
viac
06.04.2019
Obec Dúbravy postaví zariadenie sociálnych služieb s kapacitou 40 osôb
Zariadenie sociálnych služieb pre seniorov a ľudí so zdravotným postihnutím s kapacitou 40 osôb chce vybudovať do dvoch rokov obec Dúbravy v okrese Detva. Domov chcú postaviť v susedstve obecného úradu z pôžičky od Štátneho fondu rozvoja bývania. Náklady sú v projekte vyčíslené asi na 900-tis. eur.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.86 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.05 %