Nedeľa 27.09.2020
Dnes má meniny 
Cyprián
°C
24.01.2020 08:50

Obec Malá Lehota trápi havarijný stav strechy základnej školy


Ilustračná snímka, zdroj: zsmalale.edupage.org


Samosprávu v obci Malá Lehota v okrese Žarnovica trápi havarijný stav strechy základnej školy. Obec s približne 850 obyvateľmi na jej kompletnú rekonštrukciu vlastné finančné prostriedky nemá, a preto sa so žiadosťou o pomoc obrátila aj na ministerstvo školstva.


"Strecha je v zúboženom stave. Pri rekonštrukcii kedysi dávno bola použitá krytina, ktorá nie je do našich poveternostných podmienok vhodná," priblížil starosta Dušan Pacalaj s tým, že Malá Lehota leží 600 metrov nad morom. Celá krytina je narušená a do tried zateká. Situáciu musia preto urýchlene riešiť.       

So žiadosťou o pomoc sa obec obrátila na ministerstvo školstva. Aktuálne tiež vyhlásila verejné obstarávanie, prostredníctvom ktorého hľadá firmu, ktorá by v prípade získania externých zdrojov strechu zrekonštruovala. Predpokladaná hodnota zákazky je takmer 99.200 eur bez DPH.       

Ak sa však obci tieto prostriedky nepodarí získať, opravia ju podľa Pacalaja len čiastočne. "Z vlastného rozpočtu nie sme schopní celkovú rekonštrukciu financovať," dodal.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
28.04.2016
Materské školy verzus škôlky bez strechy– v Nemecku je 1200 lesných škôlok
Ukazuje sa, že u nemeckých rodičov je tento typ predškolského zariadenia čoraz viac v kurze. Nemci ich zriaďujú v dvoch základných formách – ako triedu v bežnej materskej škole alebo ako samostatné zariadenie.
viac
13.07.2018
Malú Lehotu zapĺňajú stroje, zajtra sa tu koná Zetor 25 Cup
Zápolenie približne tridsiatky strojov v piatich súťažných disciplínach, sprievodné akcie, ale aj kultúrny program ponúkne štvrtý ročník súťaže Zetor 25 Cup, ktorá sa v sobotu 14. júla uskutoční v obci Malá Lehota (okres Žarnovica).
viac
01.07.2020
Žiaci budú môcť v auguste navštevovať letné školy
Žiakom základných a stredných škôl sa začali v stredu letné prázdniny. Počas júla a augusta si budú môcť oddýchnuť od školských povinností. V auguste môžu navštevovať letné školy, na ktoré Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR vyčlenilo v tomto roku 500 000 eur.
viac
16.09.2020
Jedna stredná škola v BBSK je zatvorená
Všetky okresy Banskobystrického samosprávneho kraja boli k 14. septembru 2020 podľa oficiálnych informácií Úradu verejného zdravotníctva v zelenej zóne, najviac aktívnych prípadov ochorenia COVID-19 bolo k 10. septembru v okresoch Lučenec, Banská Bystrica a Zvolen.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.70 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.90 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.40 %