Sobota 13.04.2024
Dnes má meniny 
Aleš
°C
02.03.2021 03:25

Podporených 37 zelených projektov z Nórskych grantov


Ilustračná snímka.


Ministerstvo životného prostredia SR podporilo z Nórskych grantov projekty pre akčné samosprávy a zelenšie školy. Aj vďaka zvýšenej alokácii získalo deväť slovenských miest spolu 12 miliónov eur a dvadsaťosem škôl si podelí 1 milión eur.


Zateplenie budov, viac zelene, vodozádržné opatrenia a aj podpora alternatívnych spôsobov prepravy. Vďaka financiám z Nórskych fondov mestá budú môcť zlepšiť kvalitu bývania a znížiť produkciu emisií CO2, či posilniť schopnosť reagovať na klimatické zmeny prostredníctvom plánovania a realizácie konkrétnych opatrení. Základné a stredné školy prispejú k upevňovaniu povedomia žiakov o klimatickej kríze a spôsoboch, ako sa pripraviť na nepriaznivé dôsledky globálneho otepľovania v každodennom živote. Nielen teoretickou výučbou, ale aj praktickou - v priestoroch škôl a školských areáloch.

V minulom roku MŽP SR ako správca programu SK-Klíma (Granty EHP a Nórska 2014 - 2021) schválilo na základe odporúčania výberovej komisie žiadosti na projekt pre slovenské mestá s počtom obyvateľov nad 15 000 a výzvy pre základné a stredné školy. Vo februári 2021 získali podporu ďalšie tri mestá vďaka navýšeniu alokácie Programu SK-Klíma.

Žiadatelia budú vo svojich projektoch spolupracovať aj so subjektami z prispievateľských krajín (Nórsko a Island), čím prispejú k rozvoju vzájomnej spolupráce medzi Slovenskou republikou a prispievateľskými štátmi.

Autor: (MŽP SR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
01.08.2017
Slovensko získa vyše tri milióny eur na podporu zdravej výživy na školách
Vyše tri milióny eur dostane Slovensko prostredníctvom nového program EÚ na podporu konzumácie mlieka, ovocia a zeleniny na školách. Program začína platiť od 1. augusta a začne sa realizovať v celej Únii od prvého dňa školského roka 2017/2018.
viac
12.12.2017
MŽP vyhlásilo výzvu zameranú na triedený zber
Ministerstvo životného prostredia SR (MŽP SR) vyhlásilo výzvu pre najmenej rozvinuté okresy so zameraním na triedený zber. K dispozícii je pre nich 25 miliónov eur.
viac
10.12.2020
Grantový program prerozdelí vyše 100 000 eur na digitálne projekty
Prostredníctvom grantového programu e-Školy bude prerozdelených vyše 100 000 eur na projekty zamerané na podporu digitálnej gramotnosti, bezpečnosti a zodpovedného správania sa v online priestore. Informovala o tom senior špecialistka korporátnej komunikácie Orange Slovensko Zuzana Lampartová.
viac
06.07.2021
ZMOS podporuje transfer skúseností z našich samospráv ukrajinským
ZMOS podporuje transfer skúseností z našich samospráv ukrajinským mestám a obciam. Výsledkom týchto podujatí bude strategický dokument.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.10 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.84 %