Streda 28.02.2024
Dnes má meniny 
Zlatica
°C
04.10.2017 06:50

Primátorský deň v Žiline bude plný kultúry, otvorených dverí aj diskusie


Pozvánka.


V piatok 6. októbra sa žilinská samospráva ešte viac sprístupní verejnosti. Mesto Žilina pozýva občanov všetkých generácií na Primátorský deň, ktorý ponúkne bohatý program.


Primátorsky deň v Žiline sa bude niesť nielen v znamení kultúry, športu, ale aj otvorených dverí a verejnej diskusie. Pripravený je deň otvorených dverí radnice, ako aj prehliadka Burianovej veže a Rosenfeldovho paláca.

Bežecké preteky žiakov základných škôl o Pohár primátora mesta sa uskutočnia v Sade SNP.

Na radnici bude primátor diskutovať so seniormi i s členmi Žilinského mládežníckeho parlamentu.

Zaujímavý hudobný program zostavený zo súborov a kapiel odštartuje popoludní na Mariánskom námestí. V Rosenfeldovom paláci bude možné zapojiť sa do verejnej diskusie na tému: Mestská pamiatková rezervácia.

 

Autor: (Pavol ČORBA, hovorca mesta)


komentáre
SHOW ALL
podobné
06.09.2017
Cyklisti opäť obsadia centrum mesta
Centrum Ružomberka bude v nedeľu 10. septembra dejiskom cyklistického podujatia Ružomberské schody. Zásadnú úlohu v hlavných pretekoch zohrajú tunajšie historické schody, po ktorých sa budú preháňať majstri dvoch kolies.
viac
08.09.2017
HAHADU 2017 je tu pre všetkých nadšencov horskej cyklistiky a behu
Už v sobotu 9. septembra 2017 má príležitosť každý, kto má rád cyklistiku a beh zdolať handlovské kopce na HAHADU 2017, v poradí 6. ročníku športového podujatia.
viac
16.09.2017
Žilinská ŽupaTOUR prilákala takmer 2 500 cyklistov
Päť unikátnych pretekov zapojených do cyklosérie Žilinská ŽupaTOUR absolvovalo tento rok 2 449 cyklistov. Počas apríla až septembra precestovali historické regióny Žilinského kraja a postavili sa na štart cyklosúťaží v Turčianskych Tepliciach, Liptovskej Lúžnej, Súľove, Dolnom Kubíne a Snežnici.
viac
28.09.2019
Pozvánka na 6. ročník Primátorského dňa
Mesto Žilina vás srdečne pozýva na 6. ročník Primátorského dňa, ktorý sa uskutoční v piatok 4. októbra 2019. Pripravený je bohatý program, ktorý začne dňom otvorených dverí na Radnici a Mestskom úrade v Žiline. Taktiež môžete navštíviť Rosenfeldov palác a čaká na vás aj prehliadka Burianovej veže, L
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.98 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.94 %