Sobota 15.06.2024
Dnes má meniny 
Vít
°C
24.05.2024 10:05

Rada partnerstva TTSK schválila 31 projektových zámerov za vyše 30 miliónov eur


Snímka zdroj: Zahori.sk


Rada partnerstva pre Integrovaný územný rozvoj Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) na roky 2021 - 2027 schválila 31 projektových zámerov na území kraja.


Schválené zámery za viac ako 30 miliónov eur môžu územní partneri spolufinancovať z európskych štrukturálnych fondov, informoval predseda rady a súčasne predseda TTSK Jozef Viskupič. Celková alokácia na realizáciu Integrovanej územnej stratégie TTSK predstavuje 125 miliónov eur.         

Rada partnerstva v rámci balíka schválila dva projektové zámery TTSK. Jedným z nich je obnova a revitalizácia parku pri kaštieli v areáli Spojenej školy v Rakoviciach, druhým je výstavba integrovaného parkoviska pred Letiskom Piešťany s kapacitou 200 miest.         

Schválením prešli aj projektové zámery miest a obcí. Združenie obcí Medzičilizia sa bude uchádzať o nenávratný príspevok na výstavbu trojkilometrovej cyklotrasy medzi obcami Okoč a Topoľníky. Zámerom obce Kvetoslavov je rekonštruovať a dostavať miestnu základnú školu za účelom rovného prístupu k inkluzívnym službám v oblasti vzdelávania. Mesto Galanta sa bude uchádzať o zdroje na rekonštrukciu autobusovej stanice spolu so záchytným parkoviskom či modernizáciu mestského amfiteátra.         

Ďalším schváleným projektovým zámerom je vybudovanie múzejných priestorov a turistického centra v nevyužívanej sýpke v Smoleniciach. Obci Boleráz bol schválený projektový zámer na nadstavbu základnej školy, jej zateplenie a vybudovanie multifunkčného ihriska.         

Mesto Holíč sa prostredníctvom dvoch projektových zámerov sústredí na obnovu Holíčskeho zámku a jeho areálu. Žiadať bude o prostriedky na rekonštrukciu hospodárskej budovy a obnovu historickej zámockej aleje. Zámerom mesta Senica je kompletne zrekonštruovať areál mestského amfiteátra vrátane objektov technického a sociálneho zázemia.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
16.04.2019
Rada schválila akčné plány okresov Michalovce a Stropkov
Rada pre rozvoj najmenej rozvinutých okresov dnes na svojom zasadnutí schválila Akčné plány rozvoja okresov Michalovce a Stropkov. V oboch sa okresy zameriavajú hlavne na vytvorenie nových pracovných miest a na zlepšenie podmienok života svojich obyvateľov.
viac
17.02.2020
Mimoriadna schôdza parlamentu nie je systematickým riešením problémov
Združenie miest a obcí Slovenska v súvislosti s mimoriadnou schôdzou Národnej rady Slovenskej republiky konštatuje, že parlament by mal problémy, ktoré trápia obyvateľov riešiť priebežne, systematicky a s mierou poznania dopadov.
viac
18.01.2021
Rada partnerstva schválila Vstupnú správu PHRSR 2022-2030
Rada partnerstva pre integrovaný územný rozvoj Trnavského samosprávneho kraja na roky 2021-2027 schválila 13. januára 2021 Vstupnú správu pre vypracovanie strategického dokumentu Programu hospodárskeho rozvoja a sociálneho rozvoja Trnavského samosprávneho kraja na obdobie rokov 2022 až 2030.
viac
06.02.2023
TTSK chystá čerpanie nových eurofondov, v rade partnerstva sú aj obce a mestá
O rozdelení 112,3 milióna eur z Európskych štrukturálnych a investičných fondov v programovom období rokov 2021 až 2027 pre Trnavský samosprávny kraj (TTSK) bude rozhodovať Rada partnerstva pre integrovaný územný rozvoj.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.17 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.69 %