Streda 29.05.2024
Dnes má meniny 
Vilma
°C
22.04.2024 02:55

S ministerkou hospodárstva SR aj o problematike vodárenstva


Snímka z rokovania predsedu ZMOS Jozefa Božika s ministerkou hospodárstva SR Denisou Sakovou


S ministerkou hospodárstva SR Denisou Sakovou rokoval predseda Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) Jozef Božik.


 

Priestor na rokovanie sa naskytol počas piatkového slávnostného 20. výročného snemu Republikovej únie zamestnávateľov. Išlo o opakované bilaterálne rokovanie, ministerka hospodárstva SR už rokovala aj s predsedom Sekcie hospodárstva a podnikania Rady ZMOS Petrom Marušincom. 

„Našim spoločným menovateľom sú predovšetkým otázky vodárenstva a nastavenia takých cenových relácií vodného a stočného, aby sme v budúcnosti mohli garantovať dodávku pitnej vody pre obyvateľov, ale aj firmy. Súčasná situácia je mimoriadne vážna a pokiaľ sa nebude riešiť, tak v dohľadnom čase dôjde k stavu, kedy naše vodárenské spoločnosti, ktorých jediným akcionárom sú mestá a obce, nebudú vedieť v priebehu najbližších 10 rokov garantovať dodávky pitnej vody v existujúcej sieti vodovodov,“ povedal predseda ZMOS Jozef Božik.

Súčasťou rokovania s ministerkou hospodárstva SR Denisou Sakovou bola aj téma nominácie zástupcu Asociácie vodárenských spoločností do Rady Úradu pre reguláciu sieťových odvetví.

Predseda ZMOS zároveň ministerku hospodárstva SR informoval, že zvolal stretnutie zástupcov všetkých vodárenských spoločností. Uskutoční sa ešte počas apríla. 

Autor: (Zdroj: ZMOS)


komentáre
SHOW ALL
podobné
21.05.2019
ZMOS požaduje modernú samosprávu a zodpovedné riešenia
Takmer 1 300 starostov a primátorov sa zíde na rokovaní v poradí 30. snemu Združenia miest a obcí Slovenska. Dvojdňové rokovanie najvyššieho orgánu ZMOS bude zároveň prvým snemom od jesenných komunálnych volieb. Preto jeho súčasťou bude aj voľba predsedu združenia.
viac
17.01.2020
Podľa predsedu ZMOS B. Trégera majú politické strany záujem o spoluprácu
Združenie miest a obcí Slovenska rokovalo s politickými stranami kandidujúcimi vo voľbách. Riešili sa predovšetkým témy, ako sú ekonomika, regióny, reforma verejnej správy, nájomné bývanie, odpadové hospodárstvo a odpady, sociálne služby a terénna sociálna práca, pozemkové úpravy či školstvo.
viac
03.11.2021
Sekcia medzinárodných vzťahov s bohatým programom
Predseda sekcie medzinárodných vzťahov Rady ZMOS a starosta košickej mestskej časti Juh Jaroslav Hlinka zvolal rokovanie tejto sekcie k mimoriadne bohatému programu.
viac
06.02.2024
S ministerkou zdravotníctva SR aj o povinnosti mať umiestnený defibrilátor
Predseda Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) Jozef Božik rokoval s ministerkou zdravotníctva SR Zuzanou Dolinkovou a jej tímom.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %