Štvrtok 28.05.2020
Dnes má meniny 
Viliam
°C
27.06.2019 11:05

Samosprávne kraje majú s mestami a obcami veľa spoločných tém


Zľava: predseda Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) Branislav Tréger a trnavský župan a predseda Združenia samosprávnych krajov SK 8 Jozef Viskupič


Trnavský župan a predseda Združenia samosprávnych krajov SK 8 Jozef Viskupič sa v utorok, 25. júna 2019, stretol s novým predsedom Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) Branislavom Trégerom.


Župy, mestá a obce majú veľa spoločných tém, pri ktorých môžu postupovať spoločne a efektívne riešiť problémy obyvateľov samospráv.

„Je veľmi dobrá správa, že po revitalizácii činnosti Združenia samosprávnych krajov SK 8 sa opäť obnoví aj spolupráca so ZMOS. Na spoločnom stretnutí s novým predsedom, p. Trégerom, sme otvorili niekoľko tém, pri ktorých samosprávy, na úrovni krajov a miest a obcí, môžu postupovať spoločne,“ povedal J. Viskupič.

Opravy a modernizácia cestnej infraštruktúry, riešenie problematiky nedobudovanej kanalizácie či problém nevysporiadaných vlastníckych práv pod cestami sú témami, pri ktorých by SK 8 a ZMOS mohli postupovať spoločne.

Predseda ZMOS dodal: „My sme tu od toho, aby sme zlepšili život v jednotlivých regiónoch, dohodli sme sa s predsedom SK 8, že z oboch strán budú na tom naši experti pracovať.“

Nový predseda ZMOS bol pozvaný na najbližšie rokovanie SK 8. Spoločná spolupráca bude potvrdená aj memorandom o spolupráci medzi SK 8 a ZMOS.

Autor: (ts-ttsk)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.02.2019
Župan sa stretol s primátormi a starostami zo senického okresu
Župan Jozef Viskupič pokračuje v pravidelných stretnutiach so zástupcami miest a obcí kraja. Stretnutie so starostami okresu Senica sa konalo už po druhý krát, prvé stretnutie sa uskutočnilo už v januári 2018.
viac
23.05.2019
Každý problém má svoje riešenie, uisťuje nový predseda združenia B. Tréger
Neexistuje problém, ktorý sa nedá riešiť. Týmto mottom sa chce v čele Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) riadiť jeho nový predseda Branislav Tréger. Svoju víziu v krátkosti predstavil na štvrtkovej tlačovej konferencii po skončení sa dvojdňového (22. 5. - 23. 5.) Snemu ZMOS.
viac
10.09.2019
Predseda ZMOS sa listom obrátil na poslancov parlamentu pôsobiacich v samospráve
Predseda Združenia miest a obcí Slovenska Branislav Tréger sa listom obrátil na členov parlamentu, ktorí pôsobili, alebo pôsobia v samospráve. Dôvodom je novela zákona o dani z príjmu a fakt, že na základe svojho pôsobenia v samospráve veľmi dobre vedia, čo sa môže diať.
viac
17.02.2020
Mimoriadna schôdza parlamentu nie je systematickým riešením problémov
Združenie miest a obcí Slovenska v súvislosti s mimoriadnou schôdzou Národnej rady Slovenskej republiky konštatuje, že parlament by mal problémy, ktoré trápia obyvateľov riešiť priebežne, systematicky a s mierou poznania dopadov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.87 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.35 %