Piatok 24.05.2024
Dnes má meniny 
Ela
°C
15.09.2017 12:06

Sezóna hodov a vinobraní je v plnom prúde!


Pozvánka.


Tento víkend vás do ulíc vytiahnu podujatia ako Týžden dobrovoľnictva, Fitfest, Račianske vinobranie, Vajnorské hody, Krúžkovanie Ružinova 2017, Vegánske hody 2017, Modranské vinobranie 2017 a Beh Pezinkom.


„Jeseň je obdobím vinobraní a hodov. Druhý septembrový víkend v bratislavskom regióne to len potvrdzuje,“ povedal výkonný riaditeľ KOCR Bratislava Region Tourism Lukáš Dobrocký.

Na Hviezdoslavovom námestí a v Medickej záhrade v Bratislave sa bude tento víkend športovať vo veľkom štýle. Behanie, work out, zumba, salsa, hry pre najmenších, súťaže, prednášky od lekárov, známe osobnosti, tréneri, kozmetika, informácie o zdravom životnom štýle, vyšetrenie priamo na mieste, zdravotné poradenstvo. To všetko tam bude pre vás pripravené na podujatí Fitfest od piatka do nedele.

Zábava, noví ľudia, pohľad na svet, zoznámenie sa s témou dobrovoľníctva, ochutnávku dobrovoľníctva, zdieľanie skúsenosti s ostrieľanými dobrovoľníkmi. To všetko a ešte mnoho ďalšieho čaká na dobrovoľníkov, ktorí sa zúčastnia Týždňa dobrovoľníctva v bratislavskom regióne, ktorý odštartuje v sobotu 16. septembra.

16. septembra sa od 10. do 14. hodiny v ružinovskom Parku Andreja Hlinku odprezentujú organizácie, združenia, školy, tanečné súbory, športové kluby, seniorské centrá a iné subjekty, ktoré po celý rok ponúkajú voľnočasové aktivity. Deti si tak jednoducho budú môcť vybrať a odskúšať voľnočasové aktivity.

V sobotu sa bude v bratislavských Vajnoroch hodovať. Na Vajnorských hodoch vás čaká kultúrny a sprievodný program od 15. hodiny do polnoci.

 

 

Sezóna vinobraní už odštartovala, a tak si ju môžete vychutnať tento víkend v bratislavskej Rači. Ako to už pri dobrom vinobraní chodí, nebudú chýbať kapely, kolotoče pre deti, stánky s výborným jedlom, program pre deti, kopec dobrej nálady a zábavy.

Oslava práce miestnych vinárov a vinohradníkov - vinobranie vás neminie ani v Modre. Tu sa tradičné vinobranie zachovávajúce a predstavujúce aj prvky oberačkových slávností z prvej polovice 20. storočia bude konať od piatka do nedele. Pripravený je aj kultúrny program a sprievodné programy a divadielko pre malých aj veľkých návštevníkov.

Ak by ste sa chceli cez víkend zapojiť do športovej aktivity, mesto Pezinok pozýva na príjemný beh v sobotu o 11. hodine. Podujatie začne štartom v Zámockom parku, beh pokračuje mestom až k vinohradom, ktorých jedinečná atmosféra spolu s vôňou zrejúceho hrozna bežcom vytvoria nezabudnuteľný zážitok a ukáže krásy mesta.

V nedeľu vás v Starej Tržnici v Bratislave od 14. do 18. hodiny privíta vôňa už známych Vegánskych hodov. Tešiť sa môžete na celý deň plný vegánskych špecialít z domácej aj exotickej kuchyne, od ostrieľaných kuchárov zo známych reštaurácií ako aj od kuchárskych talentov či neziskoviek, pestrý celodenný program s domácimi a zahraničnými aktivistami, kuchárskymi show, infostánkami, skvelými Djs a nezameniteľnou atmosférou.

Viac informácií o aktuálnych podujatiach nájdete na www.gob.sk

Autor: (bsk)


komentáre
SHOW ALL
podobné
25.08.2017
Rozlúčka s prázdninami s bohatým programom
Víkend v bratislavskom regióne prinesie jeho obyvateľom i návštevníkom rozmanité možnosti trávenia času. Záverečný letný víkend ponúka bohatý program v každom kúte kraja a aktívne strávený čas si spolu môžu užiť dospelí, rodiny s deťmi, starší i mladší milovníci gastronómie, histórie či kultúry.
viac
13.10.2017
Víkend v bratislavskom regióne v znamení jesenných podujatí
Tento víkend vytiahnu do ulíc regiónu aj tieto podujatia: filmový festival Jeden svet 2017, Burza starožitností na Hrade Červený Kameň, 8. Lampiónový sprievod Bernolákovom, Petržalská šarkaniáda, Pezinský strapec , Veteránska jazda v Modre a Bratislava Mozart Festival.
viac
08.11.2017
V piatok začnú v Bratislave obľúbené Svätomartinské dni
Svätomartinské dni, ktoré spájajú staromestské Martinské hody so Sviatkom mladého vína, sa budú konať od piatka 10. novembra do nedele 12. novembra na Rudnayovom námestí, Primaciálnom námestí a v Zichyho paláci. Súčasťou trojdňového programu bude aj viacero aktivít a predstavení pre deti.
viac
10.11.2017
Svätomartinský víkend v regióne
Svätomartinské dni, Cestovateľský festival Cestou necestou, Chute malých Karpát, Historická prehliadka Modry, Bibliotéka či obľúbená lokalizačná hra „Objavuj poklady bratislavského regiónu“. Druhý novembrový víkend v bratislavskom regióne je tu pre vás.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %