Streda 29.11.2023
Dnes má meniny 
Vratko
°C
13.07.2023 01:30

Športovú halu na Prokofievovej ulici čaká obnova, MČ získala grant


Ilustračná snímka: (tasr).


Športovú halu na Prokofievovej ulici v bratislavskej Petržalke čaká komplexná rekonštrukcia. Mestská časť (MČ) na ňu prostredníctvom miestnej športovej organizácie Športové zariadenia Petržalky (ŠZP) získala grant vo výške takmer 340 000 eur.


ŠPZ sa na jej obnove bude podieľať sumou takmer pol milióna eur. Informovala o tom hovorkyňa Petržalky Mária Halašková. Halu má mestská časť v správe od roku 1993.

"V roku 2023 bude zrealizovaná prvá etapa, a to oprava strechy, výmena okien aj palubovky a doplnenie vzduchotechniky. Druhá etapa prác bude pokračovať v lete 2024," doplnil konateľ ŠZP Matúš Súlovec s tým, že dotácia má byť vyčerpaná do konca roka 2025.

V súčasnosti prebiehajú prípravné práce, ktoré zahŕňajú vypratávanie priestorov. Hala by mala byť opätovne uvedená do prevádzky po ukončení prevej etapy, teda začiatkom septembra. Do budúcnosti sa počíta tiež so stavebnou obnovou vnútorných priestorov, najmä šatní. Primárnym zámerom obnovy je zefektívnenie jej využívania pre športové kluby aj verejnosť.

Mestská časť má aktuálne na svojom území v správe štyri kryté športové haly, okrem Prokofievovej aj na Znievskej, Gercenovej a Wolkrovej ulici. Objekt haly na Prokofievovej ulici je multifunkčný, veľkú a malú telocvičňu ponúkali ŠZP za poplatok športovým klubom aj voľnočasovým športovcom na hranie futsalu, florbalu či tancovanie. Po vypuknutí vojny na Ukrajine slúžila ako dočasné ubytovacie zariadenie pre ukrajinských odídencov. Zvyšné tri haly dlhodobo prenajíma.

Čoskoro by sa mal zoznam športových hál rozrásť o piatu, a to multifunkčnú športovú halu na Pankúchovej ulici. Mestskej časť na ňu vysúťažila zhotoviteľa základovej dosky. Prvé výkopové práce by sa mali začať v najbližších týždňoch.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
13.12.2019
Vláda vyčlenila pre Trebišov 1,5 milióna eur na obnovu mestskej športovej haly
Mestská športová hala v Trebišove prejde obnovou. Vláda v stredu na jej rekonštrukciu vyčlenila 1,5 milióna eur.
viac
20.04.2021
Mestskú športovú halu v Detve čaká rekonštrukcia za vyše 600 000 eur
Mestskú športovú halu v Detve čaká rekonštrukcia. Uviedol to primátor Ján Šufliarský s tým, že obnovu priestoru budú robiť v súvislosti s letným Európskym olympijským festivalom mládeže (EYOF), ktorý bude na budúci rok v Banskej Bystrici.
viac
17.02.2022
Detva začína s rekonštrukciou športovej haly
Mesto Detva začína s rekonštrukciou športovej haly. Potvrdil to hovorca mesta Milan Suja. Obnovu priestoru robia v súvislosti s letným Európskym olympijským festivalom mládeže (EYOF), ktorý bude tento rok v lete v Banskej Bystrici.
viac
20.02.2023
Petržalka by sa mala dočkať novej multifunkčnej športovej haly
Bratislavská Petržalka by sa mala dočkať novej multifunkčnej športovej haly. Projekt za 2,5 milióna eur by mal vyrásť v areáli základnej školy na Pankúchovej ulici.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.98 %